ES fondų lėšomis įgyvendinti projektai vėl varžysis dėl nugalėtojo vardo „Europos burės 2013“

2013-11-20

Pranešimas spaudai
2013 m. lapkričio 19 d.                                                  

 

Finansų ministerija ir šiemet pakvietė projektų vykdytojus dalyvauti gražia tradicija tampančiuose „Europos burių“ rinkimuose, kuriais siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausias vertes žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei kuriančius ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus.

Susirungti dėl  “Europos burių” apdovanojimų norą pareiškė net 127 ES fondų lėšomis įgyvendinti projektai iš visos Lietuvos, kuriuos visuomenės vertinimui atrinks ir pateiks specialiai suburta kompetentinga komisija. Projektai bus atrenkami remiantis pagrindiniais vertinimo kriterijais: projekto tinkamumas, naudingumas, efektyvumas, poveikis bei tęstinumas.

Atrinkti projektai varžysis 9 nominacijose. Iš viso visuomenės vertinimui bus pateikti 27 projektai, kiekvienoje nominacijoje po 3. Internetinio balsavimo metu Lietuvos žmonės nuspręs, kuris projektas vertas aukščiausio įvertinimo skirtingose apdovanojimų kategorijose: „Europos burės“ – už inovacijas, „Europos burės“ – už pažangų verslą, „Europos burės“ – už galimybes tobulėti, „Europos burės“ – už galimybę dirbti jaunimui, „Europos burės“ – už jaukią aplinką, „Europos burės“ – už suteiktas e. galimybes, „Europos burės“ – už efektyviausią komunikaciją, „Europos burės“ – už turiningą laisvalaikį ir už atvertus kelius.

Šiemet projektų vertinimo komisiją sudaro kvalifikuoti ekspertai, specialistai ir visuomenės nuomonės lyderiai iš pačių įvairiausių šalies gyvenimo ir veiklos sričių: Lietuvos savivaldybių asociacijos, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“ leidžiamo žurnalo „Verslo klasė“, Aplinkos projektų valdymo agentūros, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, Lietuvos inovacijų centro, UAB „Kiveda“, Centrinės projektų valdymo agentūros, Lietuvos pacientų organizacijų,  Europos socialinio fondo agentūros, Lietuvos mokslo tarybos, Lietuvos verslo paramos agentūros, Transporto investicijų direkcijos, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros bei Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos.

Tokią komisijos narių įvairovę nulėmė ir į geriausių “Europos burių” apdovanojimus pretenduojančių projektų įvairovė. Pateikti projektai yra iš pačių įvairiausių sričių: nuo gyvenamosios aplinkos gerinimo iki naujausių technologinių atradimų.

Projektų teikiamą tiesioginę naudą jaučiame kiekvienas iš mūsų: gerėja darbo sąlygos, tampame vis labiau kvalifikuoti, mokomės šiltose mokyklose, sportuojame naujai įrengtose ar renovuotose sporto salėse, maudomės išvalytuose ežeruose. Įgyvendinti projektai atveria naujas galimybes, nuolat gerėja Lietuvos žmonių gyvenimo kokybė.

Kokie projektai verti geriausiųjų vardo, galėsime spręsti kiekvienas iš mūsų – lapkričio 25- gruodžio 8 dienomis savo balsus už labiausiai patinkančius projektus bus galima atiduoti balsuojant internetu.

 

Pasiteirauti:

Kristina Aidietienė,
ES struktūrinės paramos valdymo departamentas
Veiksmų programų viešinimo skyrius
Tel. 8 5 219 44 63

Rita Karpuvienė,
UAB “Publicum Events”
socialinių ir visuomeninių projektų konsultantė
Tel.: + 370 698 24359 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.