Erasmus+ projekto ,,Hooked on Mathematics“ integracija lietuvių ir anglų kalbų pamokose- inkliuzinis požiūris į tarpdalykines jungtis

2021-01-04

 

Plungės „Saulės“ gimnazijos Erasmus+ mokykų mainų partnerysčių projekto ,,Hooked on Mathematics‘‘ veiklos. Integruotos lietuvių kalbos, matematikos ir anglų kalbos (minkštasis-dalinis integravimas) pamokos: ,,Rašytinės inscenizacijos apie matematiką (nuo asmeninio santykio iki pavyzdžio aplinkoje)“, „Kalėdinis geriausios minties apie matematiką konkursas“ ir „Kalėdinis matematinių terminų lietuvių-anglų kalbų žodynėlis“.

 
 
 

 

Artėjant mokinių žiemos atostogoms, gruodžio 18 dieną, lietuvių kalbos pamokose darbus apie matematiką rašė ir samprotavo Ic ir IIa klasių gimnazistai. Anot pačių mokinių, tai kitokios- naujų potyrių ir atradimų pamokos: ,,Iki šios pamokos matematiką suprasdavau gana siaurai. Skaičiai, skaičiavimai, daugyba, dalyba… Matematika nėra mano mėgstama pamoka. Tai pirmas kartas, kai be pykčio ir nusivylimo galvoju apie šį dalyką. Ir man tai patiko!“; ,,Vaizdo įraše „Golden Ratio“ buvo rodoma, kaip iš mažo skaičiaus, kuris atrodo visiškai bereikšmis, susidaro begalybė. Vaizdo įrašą pradžioje buvo sunku suprasti, tačiau eigoje supratau, skaičiai, kaip ir raidės- jų mums reikia kiekvieną dieną. Juos galime naudoti mene ar net literatūroje“; ,,Ką mums reiškia matematika gyvenime? Ji ir yra gyvenimas. O perskaičius M. Edžvort frazę, kad tiesi linija dorovėje, kaip ir matematikoje,- visų trumpiausias kelias… supratau, jog tai yra neatsiejama mūsų dvasinio ir fizinio gyvenimo dalis“; ,,Einant metams skaičiavimų tik daugėja. Laiko planavimas, pinigų paskirstymas reikalingiems dalykams, maisto gaminimas… Pripažinsiu, ateitis išties baugina, supratus, kiek matematikos žinių visur reikės… Tikiuosi, jog viską įveiksiu, o įpratus, tai taps lengva mano kasdienybe“; ,,Žmonės, užsisklendę kasdienybėje, bijo ieškoti naujų, nepaaiškinamų dalykų… nuo mažiausių dalelių iki pat neaprėpiamų galaktikų… Sumaniau praktiškai patikrinti. Mėgstu sportuoti, užsiimu dziudo. Taigi, imu savo sportinę aprangą- dziudogą, greitai liniuote ,,perbėgu“ audiniu ir net aiktelėju… Vos per kelias minutes atradau pribloškiančius matematinius santykius. Tas paslaptingas ,,Golden Ratio“ siejasi su sportu! Negaliu patikėti! Manau, radusi daugiau laisvo laiko, būtinai paieškosiu ir daugiau sąsajų…“ Tokios ir panašios mintys nugulė gimnazistų samprotavimuose.

Gruodžio 9 ir 11 dienomis visi trečių klasių gimnazistai, besimokantys anglų kalbą B2 lygiu, dalyvavo projekto veikloje „Kalėdinis geriausios minties apie matematiką konkursas”. Jų anglų kalbos mokytojos kiekvienai grupei vedė dvi integruotas anglų kalbos ir matematikos pamokas, kurių metu mokiniai žiūrėjo du juos kūrybiškoms matematinėms mintims skatinusius video, aptarė juos bei nuomonės tipo esė rašymą ir, pasirinkę vieną iš keturių pasiūlytų temų, savo mintis dėstė matematinėje esė, kurios vėliau buvo sukeltos į „Padlet” platformą „The Christmas contest of the best idea on Matheamatics”. Geriausi darbai bus apdovanoti sertifikatais ir mažais projekto suvenyrais. Analogiška veikla vyko projekto partnerių mokyklose. Į „Padlet” internetinį įrankį Erasmus+ project „Hooked on Mathematics. The Christmas contest of the best idea on Matheamatics” sudėtos Belgijos, Bulgarijos, Italijos, Lietuvos, Rumunijos ir Turkijos mokinių mintys. Tikimės, kad originaliausių minčių savininkai bus pakviesti išsakyti jas „online” konferencijoje.

Gruodžio 21 dieną visi pirmų klasių mokiniai dalyvavo projekto veikloje-konkurse „Kalėdinis matematinių terminų lietuvių-anglų kalbų žodynėlis”. Mokiniai „Kahoot” platformoje atsakinėjo į matematinius ir kalėdinius klausimus. Kiekvienos klasės laimėtojai, pasibaigus karantinui, bus apdovanoti sertifikatais ir mažais projekto prizais.

Erasmus+ projekto „Hooked on Mathematics“ bei pamokų idėjos sukūrė naujas jungtis ir pridėtinę vertę. Randame kitokias veiklos formas, jas išbandome patys, kviečiame prisijungti rajono ar šalies mokyklų mokinius ir mokytojus. Labai svarbu to nepaleisti…

Projekto koordinatorės: Ligita Erminaitė ir Jolanta Mažuknė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.