Ekologiškų Smidrų festivalis 2024

2024-06-03

Ekologiškų Smidrų festivalis 2024 – renginys tiems, kurie dievina smidrus ir tiems, kurie dar niekada jų neragavo.

Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ komanda pirmą kartą dalyvavo jau aštuntą kartą ūkininkės Genutės Sakalauskienės organizuojamame festivalyje, skirtame ne tik smidrams, bet ir ekologinėms idėjoms puoselėti bei viešinti.

Konferencijos metu pranešimus skaitė Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas Mindaugas Petkevičius, jo pavaduotojas Saulius Daniulis, LR Žemės ūkio ministerijos viceministras Egidijus Giedraitis, VšĮ „Ekoagros“ atstovai, biodinaminių daržovių selekcininkė Christina Henatsch iš Vokietijos, VDU Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto docentė dr. Daiva Šileikienė bei doc. dr. Audronė Žebrauskienė, patirtimi dalijosi ūkininkai.   

Pagrindiniu šventės akcentu tapo įvairių patiekalų iš smidrų ir su smidrais gamyba bei degustacija (išragauti aštuoni patiekalai). Savo žiniomis ir kūryba dalijosi maisto virtuozai Ruslanas Bulgovas ir Donatas Dree.

Festivalio dalyviai turėjo galimybę aplankyti smidrų laukus ir pajusti ką tik nuskinto smidro skonį, įsigyti vietos ūkių produkcijos.

Ačiū Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Daliui Pečiuliui už suteiktą transportą kelionei į Smidrų festivalį.

Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė” inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.