Džiaugsmas mūsų mažiesiems

2022-11-30
Asociacija Plungės miesto vietos veiklos grupė baigė įgyvendinti projektą „Lauko žaidimų įrenginių įrengimas „Supermiesto“ vaikų žaidimų aikštelėje“

Asociacija Plungės miesto vietos veiklos grupė baigė įgyvendinti projektą „Lauko žaidimų įrenginių įrengimas „Supermiesto“ vaikų žaidimų aikštelėje“.

Įgyvendinant šį projektą, kurį kuravo Asociacijos Plungės miesto vietos veiklos grupės pirmininkė Gražina Baužienė, A. Jucio gatvės skverelyje buvo naujai įrengti lauko žaidimų įrenginiai.

Pirmininkė G. Baužienė priminė, kad 2015 metais TV laidos „Lietuvos supermiestas“ varžytuvėse Plungė liko antroji, todėl nelaimėjo pagrindinio prizo – vaikų žaidimų aikštelės. Tačiau Plungės bendruomenė nenuleido rankų ir įsirengė „Supermiesto“ vaikų žaidimų aikštelę už žmonių ir kai kurių organizacijų suaukotus pinigus. Nemaža suma buvo skirta ir iš Savivaldybės biudžeto.

2016 metais skverelyje buvo įrengti žaidimų įrenginiai, lauko treniruokliai, EPDM ir SBR gumos granulių dangos. Plungės miesto vietos veiklos grupės sumanymu šią aikštelę kasmet vis papildydavo naujas elementas (lauko muzikos instrumentų aikštelė, terasa jai, žaidiminė danga). Buvo pastebėta, kad vaikams labai trūksta sūpynių, laipynių. Tą poreikį įrodo sulaužyta supama neįgaliųjų supynė bei supynė „gandro lizdas“.

Atsižvelgus į poreikį, sudarant ilgalaikes bei saugias sąlygas aktyviai praleisti laisvalaikį, buvo įrengtos sūpynės, kliūčių ruožai, laipiojimo platforma, pakabinta klasikinės vertikaliosios švytuoklinės sūpynės speciali apvali sėdynė „Paukščių lizdas“. Šie įrenginiai sukonstruoti dar 2019 metais įrengtoje lavinamojoje zonoje aktyviam laisvalaikiui leisti. Jau tada buvo numatyta, kad ši erdvė džiugins ne tik ryškiomis įvairiaspalvėmis grafinėmis išlietomis figūromis, bet ir laisvalaikiui tinkamais įrenginiais.

Asociacijos pirmininkė šiandien džiaugiasi, kad projektas, kurio tikslas – įrengti lauko žaidimų įrenginius „Supermiesto“ vaikų žaidimų aikštelėje, sukuriant sąlygas įvairaus amžiaus ir/ar grupių gyvenamosios vietovės bendruomenės nariams aktyviai, turiningai ir saugiai leisti laisvalaikį ugdant tarpusavio pasitikėjimą bei asmeninius ir socialinius gebėjimus, pasiteisino, nes vaikai, jaunimas ir suaugusieji ištisus metus noriai renkasi pažaisti ir smagiai leisti laiką.

Pirmininkė taip pat džiaugiasi už visokeriopą pagalbą, kurią suteikė Plungės miesto seniūnė Dangirutė Jurkuvienė ir seniūnijos specialistai, sandėliuojant įrenginius jų suteiktose patalpose.

Projekto „Lauko žaidimų įrenginių įrengimas „Supermiesto“ vaikų žaidimų aikštelėje“ vertė – 7190 eurų. Paraiška paramai gauti teikta pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 m. veiksmų plano 1.1.6 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Projektas orientuotas į įvairių visuomenės grupių (vaikų, jaunimo, jaunų šeimų, senelių) ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų poreikių tenkinimą.

Asociacija Plungės miesto vietos veiklos grupė gyvuoja nuo 2015 m. rugpjūčio 18 d., per savo gyvavimą teikia projektus, kurie sukuria vertę ir suteikia pasitenkinimą, apčiuopiamą naudą Plungės gyventojams ir svečiams.

Plungės miesto vietos veiklos grupės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.