Dvyliktą kartą Plungėje įvyko Tarptautinis teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“

2022-05-18

Gegužės 11-16 dienomis, Plungės kultūros centre, vyko tarptautinis jaunimo teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“. Šį, didelio mąsto, dalyvių gausa ir veiklų įvairove išsiskiriantį festivalį, kas antri metai inicijuoja, režisuoja Plungės kultūros centro teatro „Saula“ vadovai Sigita ir Romas Matuliai bei visa teatro bendruomenė. Šis festivalis yra vienas didžiausių teatrinių projektų ne tik Plungėje, bet ir visoje Lietuvoje, kurį nuolat remia Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.

Šiemet festivalyje dalyvavo dešimt skirtingų teatrų iš Slovakijos, Danijos, Latvijos ir Estijos bei teatrai iš Lietuvos: „Saula“ (Plungė), „Vaivorykštė“ (Jurbarkas), „Kubas“ (Kaunas), „Atžalynas“ (Kretinga), „Kompanija šauni“ (Šiauliai) ir „Elementorius“ (Vilnius). Buvo parodyta vienuolika išskirtinių spektaklių, skirtų vaikams, jaunimui ir visai šeimai.

Festivalio dalyviai ne tik rodė ir stebėjo vieni kitų spektaklius, bet dalyvavo ir kūrybinėse vaidybos, improvizacijos, scenos kalbos, teatrinės ritmikos, klounados dirbtuvėse su LMTA lektoriais: Žilvinu Beniušiu, Jūrate Martinaityte ir Kristupu Biržiečiu, sėmėsi teatrinės patirties, kūrė gatvės performansus, kūrybiškai leido laiką su perkusijos meistru Gintautu Gasevičiumi, aktoriais Roku Petrausku, Šarūnu Gedvilu, grupe „Neteisėtai padaryti“ ir perkusijos studija „Afrikos būgnai“. Visus festivalio dalyvius ir žiūrovus dainomis ir šokiais džiugino Plungės kultūros centro šiuolaikinių šokių studija „Hera“ (vadovė Monika Aniščenko), vokalinė grupė „Hello“ (vadovė Aida Kaunienė). Teatro „Saula“ aktoriai visus kvietė į įspūdingas teatralizuotas festivalio atidarymo ir uždarymo iškilmes, atsisveikinimo su scena vakarą ir teatrinę „Vilties kamuolių akciją“ Senamiesčio aikštėje. Pasibaigus oficialioms festivalio veikloms, užsienio šalių kolektyvai aplankė Klaipėdą, apžiūrėjo Plungės miesto įdomiausias vietas, dalyvavo teatro „Saula“ aktorių šeimų organizuotame bendrystės vakare.

„Mažoji Melpomenė“ – tai ne tik spektakliai ir kūrybinės laboratorijos, tai ištisas teatrinių, edukacinių veiklų kompleksas, įtraukęs į teatrinį vyksmą visą Plungės miestą, jaunimo teatrus iš Lietuvos ir kitų šalių. Nuostabūs dalyvių atsiliepimai džiugina festivalio organizatorius ir skatina juos toliau kurti, tęsti bei puoselėti tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio-kūrybinės laboratorijos „Mažoji Melpomenė“ idėją. Festivalio išskirtinumą lemia ne tik aukšto meninio ir išskirtinės pedagogikos teatrų dalyviams ir kokybiški spektakliai, bet ir orientacija į patį dalyvį. Čia labai svarbu pats jaunas žmogus, jo motyvavimas, įtraukimas į kūrybą, skatinimas kurti pačiam, ieškoti ir atrasti. Tai meno projektas, sudarantis kūrybines erdves, kuriose jauni žmonės kuria, mokosi, bendrauja ir keičiasi.

Festivalio veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė, informacinis rėmėjas LRT.

Plungės KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.