Dviračiais – aplink Platelių ežerą

2013-09-03

 

 

    Sulaukėme vasaros pabaigos, gaudome tolstančios saulės spindulius ir įkvepiame vis labiau rudenėjančio oro. Sekmadienį,  rugpjūčio 25 d.,  kai plateliškiai  išsiruošė į sveikatingumo žygį dviračiais aplink Platelių ežerą, buvo išties labai gražus oras. Susirinko grupė sveikos gyvensenos entuziastų, kuriems patinka aktyvus poilsis gamtoje. Žygį organizavo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialas, vykdydamas Plungės rajono savivaldybės administracijos remiamą projektą „Sveikos mitybos įgūdžių ugdymas bei fizinio aktyvumo skatinimas Platelių bendruomenėje“.

    Projekto vadovai – Aivaras Alminas ir Rigonda Pereverzeva. Žygyje dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės. Jauniausioms dalyvėms buvo po trejus metukus, o vyriausioji dviratininkė buvo šešiasdešimt septynerių metų. Teko išbandyti naująjį dviračių taką aplink ežerą, kuris, nors ir nėra visiškai užbaigtas, bet jau dabar gerokai palengvina važiavimą. Buvome sustoję du kartus. Sustojimų metu projekto iniciatorė Rigonda Pereverzeva pasakojo apie vaistinius augalus, jų poveikį, gydant įvairias ligas. Paskutinio sustojimo metu vyko maudynės Beržoro ežere, nes vanduo geriausiai nuplauna ne tik dulkes, bet ir nuovargį. Tik susidūrėme su tokia realybe, prie kurios mes dar nesame pripratę: kur tik sustodavome, visur prie mūsų prieidavo privačios žemės savininkai, prašydami susimokėti. Taigi, jei važiuosite aplink Platelių ežerą, nepamirškite ir piniginės.

    Toliau įgyvendinant  šį projektą,  vyks  paskaita „Naminės vaistinės kūrimas. Liaudies medicinos panaudojimas šeimoje“. Taip pat bus praktinis užsiėmimas „Aktyvaus gyvenimo būdo propagavimas šeimoje“.

    Projekto organizatoriai džiaugiasi plateliškiais, kurie aktyviai įsijungia į sveikatingumo projekto programą, ir kviečia toliau aktyviai dalyvauti kituose renginiuose.

Platelių kultūros namų informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.