Draugystės rezultatas – išvyka į sostinę

2023-07-24

Iš Žemaitijos kilusi Lietuvos Respublikos Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, liepos 19 dieną maloniai pakvietė Plungės atviro jaunimo centro jaunuolius apsilankyti LR Seime, surengė ekskursiją Valdovų rūmuose, o grįždami namo dar apsilankėme ir Trakuose.

Kelyje skambėjo dainos

Su LR Seimo nare Rimante Šalaševičiūte susipažinome ir persimetėme keliais žodžiais Plungės miesto šventėje, tuoj pat po iškilmingos visų įstaigų eisenos, kur dalyvavo ir Plungės atviro jaunimo centro jaunuolių komanda. Seimo narei papasakojome apie savo iniciatyvas, rūpesčius ir didžiulį norą apsilankyti sostinėje, LR Seime, apžiūrėti tą vietą, kurioje yra priimami svarbūs mūsų šaliai sprendimai. Iš Žemaitijos kilusi LR Seimo narė su šypsena, maloniai mus pakvietė į svečius ir sutiko padengti kelionės išlaidas. Mums beliko tik susiruošti ir atvykti.
Išvyka į Vilnių prasidėjo anksti ryte, nuo 7 val. jau rinkomės prie autobuso. Jaunuoliai įrodė, kad pasitikėti jais yra verta ir tikslinga. Jie punktualiai susirinko, visą kelią džiugino dainomis, domėjosi ekskursijos programa.

Ruošiamasi Latvijos prezidento sutiktuvėms

Į LR Seimą teko atvykti tą pačią dieną, kuomet buvo ruošiamasi Latvijos prezidento Edgaro Rinkevičiaus pasitikimui, jaunimas galėjo stebėti, kaip veikia Protokolo skyrius, kaip tiesiamas raudonas kilimas garbingiems svečiams. LR Seimo lankytojų centro gidas noriai vedžiojo po LR Seimo rūmų sales, rodė kur vyksta LR Seimo posėdžiai, kur sėdi vertėjai, pasakojo, kaip veikia LR Seimas ir Vyriausybė. Jaunimas galėjo apžiūrėti užsienio valstybių oficialių atstovų įteiktų dovanų Lietuvos Respublikos Seimo vadovybei ekspoziciją, buvo supažindinti su įdomiais faktais apie parlamentinę veiklą, laisvės kovas, Aukščiausiosios tarybos darbą. LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė papasakojo apie šiuo metu ruošiamus aktualius teisės aktus, pilietiškumo svarbą, kalbėjo apie drausmę, pareigą ir atsakomybę už savo pasirinkimus. Būti abejingais ir nieko nedaryti geba kiekvienas, tačiau jei domiesi, bendrauji, rodai pagarbą tave priimančiai aplinkai, rašai laiškus, gini savo iniciatyvas, vadinasi – tu pats gali pakeisti pasaulį ir visai nesvarbu, ar tai daro jaunas žmogus, ar suaugęs. LR Seimo narė akcentavo, kad išrinkti darbštūs Seimo nariai atsižvelgia į visuomenės laiškus, peticijas ir iniciatyvas, tačiau gyvenime pasitaiko visko, tad rinkimai ir balso teisė turi būti panaudota atsakingai.

Laikas pralėkė akimirksniu

O kaip Lietuva buvo valdoma prieš daugelį metų XV–XVI amžiuje, tai galėjo pamatyti Valdovų rūmų muziejaus Istorijos, archeologijos ir architektūros ekspozicijoje, kuri įrengta netgi po žeme. Vaikščiodami po muziejų, jaunuoliai galėjo apžvelgti Europos rūmų interjerams būdingus baldus, gobelenus, paveikslus, žemėlapius, pačiupinėti krosnies koklius. Čia susipažinome su valdovų reprezentacinėmis ir tarnybinėmis erdvėmis, privačiais apartamentais. Laikas prabėgo labai greitai, viso, kas sukaupta šiame muziejuje nespėjome patirti, aplankyti, tačiau įspūdį susidarėme.

Trakų pilis

Grįždami namo, sustojome ir Trakuose, kur nuostabus ežeras supa Trakų pilį. Ši pilis – tai reprezentacinė krašto kortelė, kuri šiandien atspindi ne tik materialų architektūrinį, bet ir dvasinį Lietuvos tautos paveldą. Juk besikuriant Lietuvos valstybei – Trakai buvo vienas svarbiausių politiniu ir kariniu požiūriu miestas. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pradėtą statyti pilį užbaigė jo sūnus Vytautas. Jis kiek pakeitė – sustiprino ir modernizavo – pradinį planą. Akmeninė raudonomis plytomis apdailinta iškili pilis ilgą laiką buvo didžiųjų Lietuvos kunigaikščių rezidencija, kultūrinis traukos centras.

Nūdienos šamanai

Eidami pilies link, vaikai pastebėjo keistą žmogutį, kuris lyg ir kalbasi su savimi iš pradžių ant tilto, vėliau pilies prieigose prie medžių, kažką atsiklaupęs kasa, keičia galvos apdangalus ir paslaptingai šnabžda. Viduramžiais valdovams padėdavo žyniai, o dabar, mūsų laikais, vis dar gyvuoja ir modernūs burtininkai. Nufotografavę keletą kadrų, skubiai sugrįžome į autobusą, jaunimas baiminosi, kad šis Trakų pilies burtininkas, nenužiūrėtų jų savo akimi ar neužkeiktų nesėkmėms.
Išvykai pasitaikė šilta, graži vasaros diena, nors meteorologai pranašavo lietų, sugrįžome namo nesuliję. Už patirtus nuostabius kelionės įspūdžius ir draugystę dėkojame LR Seimo narei Rimantei Šalaševičiūtei ir viliamės, kad graži draugystė nenutrūks.

Plungės atviro jaunimo centro inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.