Didžiausias Žemaitijos ežeras vilioja legendomis ir vaizdingais gamtos takais

2018-05-09

          Didžiausias ir giliausias Žemaitijos ežeras Plateliai apipintas legendomis apie paskendusį ir vis dar gaudžiantį varpą, Salos pilį bei joje gyvenusią išpaikusią kunigaikštytę, aukas, kurias ežeras kasmet būtinai pasiima. O ir pats ežero atsiradimas paremtas legenda, kad atslinko juodas lietaus debesis ir nusileido ant žemės – toje vietoje iki šiol Platelių ežeras esantis.

          Platelių ežero plotas – 1 200 hektarų, tai kaip 1 700 futbolo aikščių kartu! Yra vietų, kur kitas ežero krantas vos matomas. Šiame milžiniškame ežere yra 7 salos, į jį įteka 17 upelių, jo krantai vingiuoti, nevienodo aukščio. Aukščiausios 20-30 metrų kalvos matyti rytinėje ežero pusėje, kur dunkso miškinga Plokštinės plokščiakalvė ir nuo ten atsiveria įspūdingos ežero panoramos.

          Žemaitijos nacionalinio parko prieglobstyje esantis didysis ežeras vaizdingomis pakrantėmis ir kalvotais miškais traukia lankytojus visais metų laikais. Tenai yra pėsčiųjų pažintiniai takai, apžvalgos bokštai bei Šaltojo karo muziejus, kuris įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse, Plokštinės raketų bazėje. Nuo 1963 iki 1978 metų čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos. Visos raketos buvo nutaikytos į Vakarų Europos miestus. Bazės veikimo metu visa didžiulė teritorija buvo aptverta kelių eilių spygliuotų tvorų tinklu, karinį objektą saugojo ginkluoti kariai, elektros užkardos, signalizacijos. 

         Įdomi ir išskirtinė Platelių ežero aplinka, kalvoti miškai ir gražios pakrantės patraukė bėgimų gamtos takais „Laukinis trail turas 2018“ organizatorių dėmesį. „Laukinis trail“ bėgimai gamtos takais organizuojami trečius metus, bet renginys prie Platelių ežero vyks pirmą kartą.

         „Laukinis trail turas 2018“ šiais metais jungia devynis bėgimus skirtingose ir įdomiuose Lietuvos vietose. Turo idėja ir moto yra skatinti sportinį turizmą Lietuvoje ir pažinti gražiausias Lietuvos gamtos vietas bėgte.

          „Platelių ežero pakrantes jau buvome nusižiūrėję praeitais metais, – prisipažįsta viena iš turo organizatorių ultramaratonininkė Viktorija Tomaševičienė. – Vien tik pavarčius žemėlapį, matėsi, kad ten yra miškingų vietovių, kalvų, kur galima „išraityti“ įvairaus ilgio trasas gamtos takais. Tikrai traukė ir pats ežeras su vaizdingomis pakrantėmis, panoramomis. Stengiuosi, kad kiekvienas bėgimas būtų išskirtinis, kad trasos vestų įdomiomis ir unikaliomis vietomis ir būtų verta važiuoti kad ir 200 kilometrų tam, kad pažintume Platelių apylinkes, ir, manau, kad ten nuvykti tikrai verta.“

          Gegužės 19-tą dieną vyksiančiame bėgime „Laukinis trail – Plateliai“ lankytojų lauks trys trasos, vedančios gamtos takais, miško paklote. Trasų ilgiai yra 7 kilometrai, 16 kilometrų ir 30 kilometrų, jos drieksis pažintiniais takais, siaurais takeliais, miško takais pro šaltinėlius, kelis mažyčius upelius, kuriuos reiks peršokti. Bus įkalnių, nuokalnių, miško, atvirų laukų ir pakrančių vaizdų. Bėgikai aplankys Sultekio tvenkinio pažintinį taką, kuriame nuo kalvų atsiveria gražios tvenkinio panoramos ir yra apžvalgos bokštas, į kurį galima įlipti, Plokštinės pažintinį taką, prabėgs ir šalia Šaltojo karo muziejaus (vidutinė bei ilga trasos) ir pro apleistą karinį miestelį su bunkeriais (ilga trasa).

           Organizatoriai žada, kad prie Platelių ežero bėgimo trasos bus greitos, banguoto reljefo, bet bus ir kelios atkarpėlės „gadinančios” greitį, bet jos bus neilgos ir nesudėtingos. Banguotas reljefas reiškia, kad bus šiek tiek kalvų. Vertikalaus pakilimo trumpoje trasoje bus apie 130 metrų, o tai tas pats, kaip trečdalis televizijos bokšto, vidutinėje trasoje – apie 250 metrų, tai du trečdaliai televizijos bokšto, ir ilgoje trasoje apie 450 metrų – vienas su trečdaliu bokšto. Kalvelės visose trasose bus neaukštos ir nestačios – į jas norint galima įbėgti, bet galima ir kopti, jos iki 20-30 metrų aukščio. Kalvos pasiskirsčiusios tolygiai trasose, ir šį kartą nebus taip, kad kažkuri dalis sunkesnė ar lengvesnė. Visos trys trasos bus legvai įveikiamos visiems norintiems, – specialių įgūdžių tikrai nereikia. Puikiai tinka susipažinti su bėgimu gamtos takais, o patyrusiems bėgikams tai gali būti greita ir vaizdinga treniruotė.

            Bėgimo gamtos takais „Laukinis trail – Plateliai” varžybų centras bus įsikūręs gražioje ir jaukioje vietoje – viešbučio „Linelis” teritorijoje. Startas ir finišas – erdviame ir vaizdingame paplūdimyje su liepteliu į ežerą. Viešbučio teritorijoje yra kavinė, SPA centras, vaikų žaidimo aikštelė.

            Visi dalyviai, įveikę distancijas, bus apdovanoti renginio medaliu bei finiše vaišinsis sultiniu ir pyragais.

            „Laukinis trail – Plateliai” yra trečiasis bėgimų gamtos takais „Laukinis trail turas 2018“ etapas. Pirmi du etapai jau buvo Lekėčiuose ir prie Kauno marių. Šiais metais dar laukia etapai Zarasuose, Kintuose, Vilniuje, Birštone, Anykščiuose ir finalinis etapas – Dūkštose.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.