Devintą kartą Plungėje – tarptautinis jaunimo teatrų sambūris

2014-04-18
Estija
Baltarusija
Latvija


       Gegužės 7 – 12 dienomis Plungės kultūros centre vyks IX tarptautinis jaunimo teatrų festivalis – kūrybinė laboratorija  „Mažoji Melpomenė“ . Tai vienas didžiausių jaunimo teatro  projektų ne tik Plungėje, bet ir visoje Lietuvoje. Kas antri metai vykstanti teatro šventė sukviečia geriausius Lietuvos ir užsienio teatrinius kolektyvus bendrai kūrybai, bendravimui, mokymuisi ir savo naujausių darbų pristatymams.

       Šiais metais festivalyje – kūrybinėje laboratorijoje dalyvaus jaunimo teatrai iš Klaipėdos, Molėtų, Ukmergės, Anykščių rajono Troškūnų, įdomiai ir novatoriškai dirbančios teatro grupės iš Latvijos, Baltarusijos, Estijos, Rumunijos bei festivalio šeimininkai, triskart pasaulinių teatrų atrankų laureatai –  Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“. Šio svarbaus teatrinio renginio metu bus parodyta net dešimt spektaklių, kurie skirti įvairioms žiūrovų amžiaus grupėms. Čia į teatro meną pasinerti galės patys mažiausi vaikai, jaunimas ir suaugusieji.

       Projekto metu dalyviai ne tik džiugins žiūrovus savo spektakliais, bet ir dalyvaus kūrybiniuose klubuose bei teatrinių improvizacijų vakaruose, kuriuose savo patirtimi dalysis Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros režisūros specialybės pirmo kurso studentai.  „Mažoji Melpomenė“ garsėja savo teatrinio meno laboratorijomis, kuriose jaunieji aktoriai ir jų pedagogai gilina savo žinias ir susipažįsta su naujausiomis teatro meno mokymo metodikomis.  Šiais metais dalyviai turės galimybę mokytis vaidybos, scenos judesio, improvizacijų meno ir gatvės šokio, Capoeiros, Suzuki metodų. Šias laboratorijas ves ir su festivalio dalyviais bendraus patyrę scenos meistrai profesionalai: teatro ir kino režisierius, poetas, publicistas, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis; Nacionalinio dramos teatro ir teatro trupės „Degam“ aktoriai Indrė Mickevičiūtė bei Rokas Petrauskas; aktorė, Klaipėdos universiteto vaidybos dėstytoja Justina Jukonytė; Klaipėdos šokių klubo „Ufas“ vadovas Artūras Iljinas; „Capoeira-Lietuva“ mokyklos treneris Justas Ščiukas; muzikantas, kompozitorius Vidmantas Valantiejus.

       Projekto svečiai iš užsienio šalių turės galimybę susipažinti su Žemaitija, aplankys Klaipėdą ir Palangą.

       Kviečiame į Pasaulio jaunųjų teatralų rojumi vadinamo projekto „Mažoji Melpomenė“ spektaklius visai šeimai gegužės 8 – 10 dienomis. Festivalio programą rasite www.plungeskc.lt

Rumunija Molėtai
Klaipėda Troškūnai
Ukmergė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“

Plungės kultūros centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.