Derliaus šventėje neliko nepastebėti ir plungiškiai

2013-10-06


           

 

           Rugsėjo 27 dieną Kaune, Laisvės alėjoje, šurmuliavo Žemės ūkio rūmų organizuota, nuo 2001 metų jau tradicine tapusi Derliaus šventė. Jau treji metai šventę globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
           
           Per visą Laisvės alėją nusidriekė tautodailininkų, amatininkų palapinės ir prekystaliai, ūkininkai ir įvairios asociacijos prekiavo savo užauginta ir pagaminta produkcija. Žingsniuojant alėja, buvo galima „aplankyti“ visą Lietuvą. Derliaus šventės kiemeliuose savo rajonus prisistatė dvylika savivaldybių: Vilkaviškio, Raseinių, Prienų, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Šiaulių, Kauno, Radviliškio, Kelmės, Kėdainių, Biržų ir Plungės. Kiemelius aplankė ne tik kauniečiai, bet ir gausus būrys garbingų svečių iš Europarlamento, LR Seimo ir LR Vyriausybės.
           
           Šventė prasidėjo Įgulos bažnyčioje aukotomis Šv. Mišiomis už Lietuvos žemdirbius. Po jų per Laisvės alėją nusidriekė šventinė eisena. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, skelbdamas šventės pradžią, kalbėjo, kad tai puiki proga parodyti savo šalį, jos kultūrą, pasiekimus. Po šventės atidarymo oficialių kalbų scenoje visą dieną koncertavo čia dalyvavusių savivaldybių saviveikliniai kolektyvai. Plungės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela, vadovaujama Vidmanto Žilinsko, ir vokalinis ansamblis, vadovaujamas Valentinos Balčiauskienės, iš kitų dalyvių išsiskyrė profesionalumu – jų atliekami liaudiškos muzikos kūriniai nepaliko abejingų.
           
           Plungės kiemelyje nuo pat labo ryto netrūko lankytojų. Daug susidomėjusiųjų  stabtelėdavo prie tautodailininkės audėjos Laimos Puidokienės audimo staklių, sužvarbusios praeivės bandė išgauti riešinių mezgimo paslaptis iš Vilmos Račkauskienės. Visada puikiai nusiteikusio tautodailininko Vytauto Jaugėlos  rankose  ryškėjo dar vieno jo kūrinio, Užgavėnių kaukės,  kontūrai. Garsi Plungės krašto žolininkė Janina Danielienė ne tik prekiavo savo žolelių mišiniais, bet ir visus sušalusius smalsuolius  vaišino karšta arbata.  Kad Plungės kiemelio stalas nebūtų tuščias, pasistengė mūsų ūkininkai, pagalbos sulaukėme ir iš verslininkų. Vytauto Didžiojo paminklo papėdėje mūsų muzikantai surengė improvizuotą koncertą, linksmino praeivius ir kvietė pajudėti, nesušalti. Taigi, plungiškių darbai, muzika ir išmonė sulaukė didelio šventės dalyvių dėmesio.
           
          

           Plungės rajono savivaldybės kiemelis pripažintas kūrybiškiausiu iš visų savivaldybių. Taip nusprendė vertinimo komisija, aplankiusi ir įvertinusi visus šventės dalyvius.
           

           Norime padėkoti Plungės kultūros centro kolektyvams, tautodailininkams, Ūkininkų sąjungai ir visiems, kurie nuoširdžiai prisidėjo, kad mūsų dalyvavimas Derliaus šventėje būtų sėkmingas.  Juk taip buvo žengtas dar vienas žingsnis, stiprinant  miesto ir kaimo bendruomenių ryšį.

           
           
Informaciją parengė mero patarėja Daina Martišienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.