Dėmesys Prezidento apdovanotai mamai iš Kumžaičių kaimo

2023-05-18

Kasmet, artėjant Motinos dienai, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pagerbia nusipelniusias mamas. Šiemet tarp pagerbtųjų – ir Plungės rajono Kulių seniūnijos Kumžaičių kaimo gyventoja Alvyra Petreikienė. Šalies vadovo apdovanotą mamą pagerbė ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero patarėja Vilma Šarnienė ir Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė.

Įteikdamas gėles, meras Audrius Klišonis poniai Alvyrai dėkojo už tai, kad ji savo gyvenimą paskyrė motinystei, kad užaugino ir išauklėjo septynetą dorų vaikų, linkėjo sveikatos ir dar ilgų gyvenimo metų artimųjų apsuptyje.

O tų artimųjų – tikrai daug: septyni vaikai, septyniolika vaikaičių ir 18 provaikaičių. Kai visi iš visų Lietuvos kampelių suvažiuoja į Kumžaičius, prie bendro pietų stalo susėda net 63 žmonės.

Merui ir kitiems svečiams parodžiusi iš Prezidento rankų gautą apdovanojimą – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį – Alvyra Petreikienė papasakojo, kokia didelė staigmena jai buvo šis įvertinimas, kaip nenorėjusi vykti į prezidentūrą ir kaip dabar džiaugiasi, kad vis dėlto ten apsilankė. Kumžaitiškė neslėpė, kad jos gyvenimas nebuvo lengvas: būdama 44-erių, liko našlė su septyniais vaikais, o kad jiems nieko netrūktų, daug ir sunkiai dirbo ir vaikus darbo mokino.

Užtat dabar Alvyra laiminga: vaikai užaugo sveiki, dori, padovanojo jai būrį vaikaičių ir provaikaičių ir kone visi (išskyrus jauniausią dukrą) gyvena Lietuvoje. O vienas iš sūnų savo namą pasistatė šalia mamos, tad rūpesčio daugiavaikei moteriai tikrai netrūksta. „Būkit sveika, gyvuokit ir tegul kuo dažniau jūsų kieme iškyla tos didžiulės palapinės, kurios visą giminę sukviečia“, – atsisveikinant linkėjo seniūnė Daivutė Petrauskienė.

Plungės rajono savivaldybės informacija 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.