Dėl gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos

2012-10-09

 

GYVENTOJŲ PERSPĖJIMO IR INFORMAVIMO SISTEMOS JUDRIOJO TELEFONO RYÅ IO NUSTATYMAS
      Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, į gyvendindamas projektą ,,Gyventojų perspėjimas ir informavimas, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą“, į diegė gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, užtikrinančią gyventojų perspėjimą ir informavimą trumpaisiais pranešimais tiesiogiai į jų mobiliuosius telefonus apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją.
      Tai sistema, sudaryta iš programinės bei techninės į rangos komponentų, skirtų efektyviai bei realiu laiku perduoti informaciją viešojo judriojo ryšio abonentams (gyventojams), naudojant korinio transliavimo technologiją. Priešingai nei perduodant trumpąsias žinutes (SMS), korinio transliavimo pranešimams nereikalinga abonentų paieška ir identifikavimas, t. y. pranešimai perduodami vienu metu visiems pasirinktoje teritorijoje esantiems ir savo mobiliajame telefone korinio transliavimo funkciją aktyvinusiems gyventojams, neatsižvelgiant į gyventojų skaičių ir neapkraunantį viešojo judriojo ryšio tinklų.
      Å .m. spalio 17 d. bus vykdomas perspėjimo sistemos patikrinimas. Å io patikrinimo metu  gyventojai bus informuojami ne tik per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius bei vietinius transliuotojus , bet ir trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus, kuriuose yra į jungta korinio transliavimo funkcija. Todėl prašome gyventojų nusistatyti savo telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui.
      Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama departamento tinklalapyje www.vpgt.lt; departamento puslapio dešinėje pusėje nuspausti „Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema”, toliau teksto „Gyventojai bus perspėjami trumpaisiais pranešimais“ pabaigoje atsidarome „Mobiliųjų telefonų nustatymo instrukcijos“ ir pasirenkame instrukciją pagal turimą mobilų telefoną.
     
     
Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėja Regina Dambrauskienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.