Dėl gatvių, šaligatvių ir pėsčiųjų takų valymo žiemos sezono metu

2016-01-15

 Plungės mieste yra per 83 kilometrus gatvių (bendras plotas – 453435 kv. m). Pagal automobilių intensyvumą yra išskirtos dvi gatvių grupės valyti nuo jų sniegą žiemos sezono metu. Pirmajai grupei priskirtos visos pagrindinės gatvės, kuriose automobilių eismas yra intensyviausias. Prireikus sniegas nuo šių gatvių valomas, jos barstomos druskos tirpalu rytais. Sniego valymo darbai šiose gatvėse pradedami 4 valandą ryto ir užbaigiami iki 7 valandos. Jei sninga dieną, gatvės valomos ir barstomos vakarais, po 18 valandos, sumažėjus automobilių gatvėse. Dienos metu dėl intensyvaus transporto judėjimo valyti ir barstyti gatvių nėra galimybės. Pirmosios grupės gatvės sudaro apie 30 km (201206 kv. m).

Antrąją gatvių grupę sudaro likusios miesto gatvės, kuriose eismo intensyvumas nėra didelis. Šios gatvės valomos esant daug sniego ir pabaigus valymo darbus pirmojoje gatvių grupėje. Dažniausiai šie darbai pradedami 9 valandą ryto, juos stengiamasi užbaigti iki darbo dienos pabaigos. Esant būtinybei, antrosios grupės gatvės barstomos smėlio ir druskos mišiniu. Antrosios grupės gatvės sudaro apie 53 km (apie 412 tūkst kv. m).

Mieste nuolat valomi, o pagrindinėse gatvėse ir druska barstomi šaligatviai bei pėsčiųjų takai, kurių bendras plotas – per 73000 kv. m (bendras ilgis – apie 36 kilometrai). Šaligatviai ir pėsčiųjų takai valomi tik pagrindinėse žmonių vaikščiojimo vietose, darbai pradedami rytą ir baigiami iki 7 valandos. Intensyviai sningant, darbai atliekami ir dieną.

Mieste valomos ir automobilių stovėjimo aikštelės, kurių bendras plotas – 21100 kv. m.

Valyti ir prižiūrėti kitų teritorijų, į važiavimų, šaligatvių ir pėsčiųjų takų žiemos sezono metu miesto seniūnija neturi nei techninių, nei finansinių galimybių. Labiausiai pagalbos reikia tada, kai iškrenta gausaus sniego, o žiemos tarnybai visur suspėti vienu metu neį manoma. Todėl prašome bendrijų, į staigų ir organizacijų ieškoti galimybių sudaryti sutartis su galinčiais ir turinčiais techniką sniegą nuo teritorijų valyti privačiais asmenimis ar organizacijomis ir šitaip spręsti savų teritorijų ir prieigų valymo  problemą.

Žiema dažnai būna  snieginga, mieste sniego susikaupia daug, todėl kai kuriose vietose, kur sustumtas sniegas, trukdoma automobilių judėjimui. Sniegas turi būti išvežamas arba sustumdomas į dideles krūvas  šalia esančiose viešosiose erdvėse. Tai nepuošia miesto, bet šiuo metų laiku tenka aukoti grožį dėl saugumo ir patogumo. Tokie darbai sukelia nepatogumų gyventojams, ypač važiuojantiesiems, nes atliekant darbus tenka apriboti gatvėse transporto judėjimą, nors šiuos darbus stengiamasi atlikti nakties metu. Išvežti sniegą kainuoja nepigiai, todėl stengiamasi tai daryti rengiant talkas, kad Savivaldybės biūdžetui šie darbai atsieitų kuo mažiau. Miesto seniūnija kreipiasi į organizacijas, turinčias technines galimybes sniegui nustumti, dėl bendradarbiavimo žiemos sezono metu. Bendradarbiavimo tikimasi ir ateityje, nes po miestą vaikščioti ir važinėti saugiai  norime visi.

Miesto seniūnija kartu su žiemos tarnyba, esant poreikiui, vykdys keletą papildomų priemonių eismo sąlygoms gerinti.

Pirma, daugėjant sniego, Plungės miesto kai kuriose vietose gali būti pakeistas automobilių statymo būdas, tai yra pakeistas kelio ženklas Nr. 835 į 830 (t. y. automobilis statomas ne statmenai, bet lygiagrečiai važiavimo krypčiai gatvėje). Tokios vietos yra: Vytauto gatvė prie VMI, Dariaus ir Girėno gatvė prie Kultūros centro, J. Tumo-Vaižganto gatvė prie prekybos centro MAXIMA ir kt.

Antra, gali būti į rengti ir kiti papildomi kelio ženklai, kurie padėtų užtikrinti eismo saugumą. Pavyzdžiui, kelio ženklas Nr. 332 „Sustoti draudžiama“ gali būti statomas Telšių, Minijos gatvėse ir kitose miesto vietose, paliekant galimybę automobilius statyti tik vienoje gatvės pusėje.

Taip pat norime gyventojams priminti, kad negalima iš kiemų ar valdų iškasto sniego mesti į nuvalytą gatvę. Be to, prašome nepalikti automobilių nakčiai stovėti pagrindinėse gatvėse. Jei automobilis gatvėje bus paliktas ilgesniam laikui, savininkas bus į spėtas, o  nesureagavus ir nepatraukus automobilio, teks spręsti klausimą dėl mašinos nuvilkimo.

Smarkiau sningant ir žiemos tarnybai labiau susitelkus miesto centre, ne visada spėjama pasiekti miesto pakraščius. Todėl atsiprašome ten gyvenančių žmonių, stengsimės reaguoti  kuo skubiau.

Žiema atneša ne tik džiaugsmo, bet  ir sukelia nepatogumų, o sninga ne pagal iš anksto žinomą grafiką. Todėl prašome gyventojų būti tolerantiškesniems ir supratingesniems vieni kitiems bei žiemos tarnybai, kuri gal ir ne visur visada spėja.

 

Plungės miesto seniūnijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.