Daugiausia aplinkosaugos pažeidimų nustatyta Plungės rajone

2015-05-26

        Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas balandžio mėnesį vykdė akciją „Tvora“. Buvo surengti 27 reidai. Aplinkosaugininkai, vaikščiodami, važiuodami ir plaukiodami valtimis bei kateriais, tikrino vandens telkinių pakrantes. Buvo ne tik tikrinama, ar pakrantėse nėra suręsta ėjimą ribojančių tvorų, bet atkreiptas dėmesys ir į kitus aplinkosauginius pažeidimus. Iš viso nustatyta 18 pažeidimų. 10 iš jų – dėl užtvertų tvorų.

        Žemės į statymas į tvirtina nuostatą, kad žemės savininkai ir kiti naudotojai privalo leisti kitiems asmenims prieiti prie paviršinio vandens telkinių nustatytomis pakrantės apsaugos juostomis, lankyti bendro naudojimo rekreacines teritorijas. Tai reiškia, kad vandens telkinių pakrantės turi būti laisvai prieinamos visuomenei. Deja, šio į statymo paiso ne visi.

        Daugiausia pažeidimų nustatyta Plungės rajone. Gyventojai šalia jų namų pratekančių Alantos ir Babrungo upelių pakrantes į sigudrino aptverti tvoromis, o kai kurie dar ir apraizgyti spygliuotomis vielomis, kad tikrai niekam nekiltų noro eiti.

        Piliečiams surašyti protokolai už savavališką pakrančių užtvėrimą, pažeidžiant vandens telkinių pakrančių ekologines funkcijas. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 55 str.) už tai numato į spėjimą arba baudą – piliečiams nuo 28 iki 144 eurų, pareigūnams – nuo 86 iki 289 eurų. Taip pat visiems teikti privalomieji nurodymai pašalinti tvoras.

        Aplinkos apsaugos pareigūno privalomo nurodymo neį vykdymas laiku užtraukia baudą piliečiams nuo 144 iki 289 eurų ir pareigūnams – nuo 289 iki 579 eurų. Be to, skaičiuojama žala aplinkai. Savavališkai užtvėrus paviršinio vandens telkinio pakrantės apsaugos juostoje tvorą (pažeistos vandens telkinių pakrančių ekologinės funkcijos, vandens telkinių pakrančių gamtinis kraštovaizdis bei jo estetinės vertybės, apsunkinta gyvūnų migracija ir kt.), žala skaičiuojama už 1 tiesinį tvoros metrą – 144 eurai. Jei per nurodytą terminą nepašalinami žalos aplinkai padariniai, apskaičiuotas 144 eurų už tiesinį tvoros metrą žalos aplinkai dydis pridedamas kiekvieną mėnesį , kol bus pašalinami žalos aplinkai padariniai.

        Dar 8 protokolai akcijos metu surašyti asmenims, kurie aplaidžiai tvarkė atliekas, mėšlą ar tiesiog vandens telkinių pakrantėse statė automobilius. Taip pat rasti keli tinklai.

 

Artūras Konderauskas,
LR AM Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento
Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.