Daugiau nei idėja

2014-04-08


       Žinomas JAV verslo magnatas Stivas Džobsas yra pasakęs: „Vienintelis būdas gerai atlikti savo darbą yra mėgti tai, ką darai. Jei to neradai, ieškok. Nesustok. Kai rasi – jausi tai visa Širdimi“. Išsipildymas savo veikoje yra vienas esminių žmogaus gyvenimo kokybę ir laimę lemiančių veiksnių. Todėl dar sykį pakartosiu: svarbu nesustoti, ieškoti. O ieškoti nebūtina toli. Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse, jauni žmonės turi daugybę galimybių išbandyti save įvairiose srityse ir atrasti jiems labiausiai tinkančią. Paklausite, kaip tai padaryti? Atsakymas labai paprastas: savanoriaujant!

       2014 metų kovo 28 dieną Plungės viešojoje bibliotekoje vyko renginys, skirtas savanorystės galimybėms Lietuvoje pristatyti. Renginyje dalyvavo jauni žmonės, susidomėję savanorystės galimybėmis Lietuvoje, o taip pat  aštuonių organizacijų atstovai: Plungės bibliotekos, Plungės TIC, Plungės atviro jaunimo centro, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos, Vėžaičių kultūros centro, Platelių universalus daugiafunkcio centro, jaunimo savanoriškos veiklos centro „Deineta” iš Kauno ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos iš Vilniaus.

       Jaunimo savanoriškos veiklos centro „Deineta“ ir Plungės organizacijų (Viešosios bibliotekos, Atviro jaunimo centro, Turizmo ir informacijos centro) iniciatyva surengtame renginyje buvo kalbama apie savanorystės idėją, siekiama išsiaiškinti, ar jauni žmonės supranta jos prasmę. Buvo skatinama drąsiai dalyvauti visuomenei naudingoje veikloje ir pasakojama apie įvairių Žemaitijos regiono organizacijų siūlomas savanoriškos veiklos galimybes.

       Daugiausiai dėmesio buvo skirta  naujam nacionalinės savanorystės projektui – „Jaunimo savanoriška tarnyba“, –  prasidėjusiam šių metų vasario mėnesį ir jau subūrusiam daugiau nei 80 savanorių visoje Lietuvoje. Šis projektas suteikia galimybę jaunam žmogui atskleisti savo talentus, panaudoti turimas žinias bei įgyti naujų, o svarbiausia- atrasti savo gyvenimo kryptį.

       Visos renginyje dalyvavusios organizacijos pristatė skirtingas ir įdomias veiklas savanoryste  susidomėjusiam jaunimui: Plungės viešoji biblioteka siūlė platų veiklų spektrą, pradedant bibliotekininkystės darbo ypatumais, baigiant renginių organizavimu, o direktorė Violeta Skierienė spėjo pasidžiaugti šia puikia idėja, pagaliau atkeliavusia į Lietuvą. Naujose patalpose įsikūrusio Atviro jaunimo centro direktorė Uršulė Stonkutė kvietė prisidėti prie centro veiklos savo idėjomis bei iniciatyvomis, organizuojant popamokines veiklas bei renginius.

       Plungės savivaldybės turizmo ir informacijos centras siūlė prisidėti prie medžiagos apie vietinį kultūrinį paveldą rinkimo, atnaujinimo bei prie  internetinio puslapio tvarkymo. Na, o Žemaitijos nacionalinio parko  direktorius Ramūnas Lydis siūlė įvairaus pobūdžio veiklas karo muziejuje ir nacionaliniame parke, kurias savanoris galėtų pasirinkti pagal savo sugebėjimus ir poreikius.

       Vėžaičių kultūros centro direktorė, gėrėdamasi savo kolegų prisistatymais, ragino jaunuolius prisidėti prie centro organizuojamų dramos, vokalo, dailės, šokio ir kitų būrelių veiklų. Platelių daugiafunkcio centro direktorė, prašnekusi gražia žemaičių šnekta, pasakojo apie galimybes dirbti su vaikais ir suaugusiaisiais, prisidėti prie įvairių socialinių projektų vykdymo.

       Šilta bibliotekos atmosfera palietė visus renginio dalyvius. Jaukiai gerdami kavą bei arbatą, jaunuoliai šnekučiavosi su organizacijų direktoriais bei atstovais, klausinėdami ne tik apie nacionalinę, bet ir  tarptautinę savanorystę.

       Atsisveikinę besišypsantys dalyviai ir organizatoriai patraukė savais keliais, išsinešdami naują mintį apie tai, kaip jaunas žmogus savanoriaudamas gali atrasti savo gyvenimo kelią, išpildyti savo svajones, įgyvendinti gražias idėjas ir padėti kitiems…

 

Asta Kondrakevičiūtė ir Neringa Derkintytė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.