Darbingas savaitgalis Platelių meno mokykloje

2014-04-28

 

       Taip jau sutapo, kad tą savaitgalį, kai visi šventė Verbų sekmadienį, plateliškiai darbavosi išsijuosę. Balandžio 10-13 d. Platelių meno mokyklos mokiniai spėjo sudalyvauti net trijų respublikinių  konkursų finaliniuose turuose. Tai respublikinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas, respublikinis Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursas ir respublikinis Lietuvos televizijos ir radijo „Dainų dainelės“ konkursas. Balio Dvariono konkursas, startavęs prieš 40 metų (prieš 40 metų prasidėjo ir „Dainų dainelė“), šiemet buvo skirtas kompozitoriaus 110 gimimo metinėms paminėti. Pradiniai jo etapai vyksta mokyklose, vėliau – zonose, o baigiamasis konkurso etapas vyksta Vilniuje, Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.

       Šiais metais konkurso baigiamojo etapo dalyviai turėjo išskirtines sąlygas. Scenoje stovėjo du puikūs fortepijonai. Vienas iš jų – visiškai naujas „Grotrian-Steinweg“, kurį  specialiai konkursui atvežė  rėmėjai –   UAB „Organum“, kitas ne mažiau puikus –  „Schimmel“. Iš Platelių meno mokyklos keturios mokinės vyko rungtis su stipriausiais Lietuvos pianistais. Rusnė Valančiutė, Austėja Alminaitė (mokyt. Aliona Alminienė) ir Darja Štangej (mokyt. Eglė Valančienė) tapo šio konkurso diplomantėmis.

       Tuo metu, kai mergaitės grojo Vilniuje, Kaune rungėsi plateliškiai pūtikai. Gediminas Jokubauskas tapo konkurso diplomantu, o Adrijus Alminas pelnė antros vietos diplomą. Berniukus moko mokytojas Aivaras Alminas, koncertmeisterė – Aliona Alminienė. Na, o mažoji mūsų mokyklos solistė Rusnė Valančiutė (mokytoja Sigita Kubiliūtė-Dimskienė, koncertmeisterė Eglė Valančienė) ir vokalinis trio – Silvija Jonušaitė, Gerda Šukytė, Iveta Silkauskaitė iš Alsėdžių skyriaus (mokytoja Zita Vasauskienė) – dalyvavo konkurso „Dainų dainelė“ baigiamajame etape televizijoje. Jų rezultatų dar laukiame, o televizijos ekrane dainininkes matysime gegužės 3 d.

       „Muzika – ypatingas menas, tai- kitokio žvilgsnio į aplinką išraiška ir forma“, – rašė švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis, sveikindamas jaunuosius muzikantus, dalyvaujančius konkursuose ir siekiančius pažinti šį sudėtingą meną. Džiugu, kad tiek daug Lietuvos vaikų turi galimybę mokytis, koncertuoti, dalyvauti konkursuose ir tobulinti save bei puošti aplinką savo gražiais darbais.

 

Platelių meno mokyklos inf.

Nuotraukoje pirmoje eilėje iš kairės: Adrijus Alminas, Darija Štangej, Rusnė Valančiutė; antroje eilėje iš kairės: Eglė Valančienė, Aliona Alminienė, Austėja Alminaitė, Aivaras Alminas


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.