Darbdavių ir darbuotojų, kurių darbas susijęs su vaikais, žiniai

2015-12-14

            Nuo 2016 m. sausio 1 d. į sigalioja Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų į statymo Nr. I-1234 1, 43, 47 straipsnių pakeitimo ir į statymo papildymo 571 straipsniu ir priedu į statymas, kurį Lietuvos Respublikos Seimas priėmė šių metų spalio 20 d.

           Šiame į statyme reglamentuojama vaiko apsauga nuo neigiamos socialinės aplinkos į takos, nuo seksualinio išnaudojimo, išnaudojimo pornografijai ar prostitucijai, vaiko pirkimo ar pardavimo.

           Atkreiptinas dėmesys, kad šio į statymo 571 straipsnis nustato asmenų, pripažintų kaltais už minėtas nusikalstamas veikas, darbo apribojimus.

           Neatsižvelgiant į asmens teistumo išnykimą ar panaikinimą, draudžiama dirbti ar užsiimti savanoriška veikla vaikų socialinėse, švietimo ir sporto, sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose į staigose, į monėse ir organizacijose, dirbti darbą, susijusį su vaikų auklėjimu, mokymu, priežiūra ar jų saugumo užtikrinimu.

           Asmenys, ketinantys dirbti ar norintys užsiimti savanoriška veikla nurodytose į staigose, į monėse, organizacijose, prieš į sidarbindami darbdaviui turi pristatyti pažymą dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų apie fizinį asmenį .

           Aktualu tai, kad į statymas numato, jog darbdavys ar savanoriškos veiklos organizatorius turi pareikalauti iš asmenų, šio į statymo į sigaliojimo dieną dirbančių nurodytus darbus ar užsiimančių savanoriška veikla, pristatyti darbdaviui ar savanoriškos veiklos organizatoriui pažymą dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų apie fizinį asmenį . Asmeniui nepristačius pažymos per darbdavio nustatytą terminą, jis nušalinamas nuo darbo ar vykdomos savanoriškos veiklos. Jeigu asmuo nepateikia pažymos per vieną mėnesį nuo jo nušalinimo nuo darbo ar savanoriškos veiklos dienos, su juo sudaryta darbo sutartis ar savanoriška veikla nutraukiama.

           Smulkesnė informacija teikiama Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriuje, tel. 73 158, 73 162, el. p. vaikai@plunge.lt.

 

           Vaiko teisių apsaugos skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.