Danijoje surengtas trečiasis tarptautinis futbolo turnyras „Respect Balticum”

2014-09-29

 

 

 

 

 

 

 

2014 m. rugsėjo 16-18 d. jaunieji futbolininkai iš Danijos, Lenkijos ir Lietuvos dalyvavo trečiajame tarptautiniame futbolo turnyre „Respect Balticum“, kuris surengtas, įgyvendinant Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną 2007-2013 metų programos projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“.

Lietuvai atstovavo keturios Plungės sporto ir rekreacijos centro futbolininkų komandos, Lenkijai – keturios Gdansko sporto ir rekreacijos centro komandos, o Danijai – aštuonios turnyro šeimininkų iš Roskildės verslo koledžo komandos.

Kartu sportuodami ir rungtyniaudami, projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ partneriai siekia sumažinti visuomenėje vyraujančią hipokineziją – judėjimo stoką, lokomotorinio aparato nepakankamumą ir ypač skeleto raumenų apkrovimą, o bendraudami tarpusavyje – ugdyti toleranciją kultūriniams skirtumams.

Į Roskildę atvykusius turnyro dalyvius pasveikino Roskildės verslo koledžo direktorius Jorgen Sloth ir projekto vadovas iš Lenkijos Kamilis Koniuszewskis. Dalyviai buvo suskirstyti į dešimt komandų. Kiekviena iš jų turėjo atlikti užduotis, skirtas žaidėjams susipažintų tarpusavyje. Komandos dalyvavo dešimtyje rungčių: reikėjo įspirti įvartį, pataikyti į krepšį, lipti kopėčiomis, kurias laikė draugai, ir kt. Šių užsiėmimų metu buvo lavinami komandinio žaidimo įgūdžiai, vaizduotė ir komunikabilumas, buvo siekiama atskleisti dalyvių kūrybiškumą ir iniciatyvumą atliekant užduotis.

Jaunieji Plungės futbolininkai su treneriais ir vadovais Roskildėje

Po šių aktyvių užsiėmimų dalyviai išvyko į populiariausią Danijos sostinės Kopenhagos pramogų parką – Tivoli sodus. Čia žaidėjai ir treneriai turėjo galimybę išbandyti apie 30 įvairiausių karuselių – nuo „amerikietiškųjų kalnelių“ iki „siaubo kambarių“.

Kitą dieną prasidėjo futbolo turnyras „Respect Balticum“. Pradžioje žaidėjai buvo suskirstyti į grupes – vaikų grupę U12, jaunimo (vaikinų ir merginų) grupę U17. Pastarojoje amžiaus kategorijoje vaikinų komandai atstovavo Plungės „Babrungo“ futbolo komandos žaidėjai. Be plungiškių, šioje grupėje rungtyniavo ir Gdansko „Polonia“, „Roskildė-1“ ir „Roskildė-2“ komandos. „Babrungo“ komanda pirmą dieną lygiosiomis sužaidė su „Roskilde-2“ ir Gdansko „Lechia“, tačiau pralaimėjo „Roskildė-2“ komandai.

Merginų grupėje rungtyniavo šios komandos: „Roskildė“ ir „Himmelev“ iš Danijos, Gdansko „Lechia“ ir Luzino „GOSRiT“ iš Lenkijos.

U-12 amžiaus grupėje dalyvavo 8 komandos, kurios burtų keliu buvo padalytos į dvi grupes. A grupėje rungtyniavo „Jyllinge“ (Danija), „Gadstrup“ (Danija), „Plungė-1“ ir „Plungė-3“. B grupėje rungtyniavo „Tjørnegården“ (Danija), „Trekroner“ (Danija), Gdansko „Lechia“ (Lenkija) ir „Plungė-2“.

A grupėje komandoms sužaidus po trejas rungtynes, „Plungė-1“ komanda užėmė trečią vietą, o „Plungė-3“ komanda liko ketvirta. B grupėje „Plungė-2“ užėmė ketvirtą vietą. Visos Plungės komandos šioje kategorijoje kovas tęsė dėl 5-8 vietų.

Pasibaigus pirmosios dienos rungtynėms, žaidėjai aplankė įžymiausias Roskildės miesto vietas. Dalyviai džiaugėsi galimybe pamatyti iki šiol dar veikiantį vikingų laivą bei svarbiausią turistų traukos objektą – Roskildės katedrą.

Grįžę iš miesto, treneriai dalyvavo seminare, kurį vedė žymusis Danijos futbolo teisėjas Kim Milton Nielsen. Seminaro vedėjas išsamiai supažindino trenerius su futbolo teisėjų gyvenimo ir darbo ypatumais.

Antrą turnyro dieną komandos žaidė atkrintamąsias rungtynes. U17 vaikinų amžiaus grupėje Plungės „Babrungas“ patyrė du pralaimėjimus ir užėmė ketvirtą vietą. Nugalėtoja šioje kategorijoje tapo „Roskildės-2“ komanda.

Plungės futbolo žaidėjai ir Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius A. Viršilas

U12 berniukų amžiaus grupėje iš plungiškių geriausiai sekėsi „Plungės-1“ komandai. Pastaroji, iškovojusi vieną pergalę ir patyrusi vieną pralaimėjimą, užėmė penktą vietą turnyre. „Plungės-2“ komanda vieną kartą pralaimėjo ir, iškovojusi pergalę prieš „Plungės-3“ komandą, užėmė septintą vietą. „Plungės-3“ komandai atiteko aštuntoji vieta, nes kovose dėl 5-8 vietų patyrė du pralaimėjimus. Šioje amžiaus kategorijoje nugalėtojais tapo komanda iš Danijos „Jyllinge“.

U17 merginų amžiaus kategorijoje nugalėtoja tapo Roskildės merginų futbolo komanda.

Pasibaigus tarptautiniam futbolo turnyrui „Respect Balticum“, įvyko apdovanojimai ir trečiojo turnyro, surengto įgyvendinant projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“, uždarymas. Visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir kamuoliais. Taurėmis buvo apdovanotos komandos, užėmusios prizines vietas.

Šio tarptautinio projekto dalyviai ir organizatoriai ne kartą įsitikino, kad sportas, individualūs ir komandiniai užsiėmimai padeda atskleisti užslėptus talentus ir leidžia sužydėti pačioms geriausioms vaikų ir jaunuolių savybėms. Sporto entuziastai, dalydamiesi savo patirtimi, spręsdami kylančias problemas, rodydami tinkamą pavyzdį, moko jauną kartą bendrauti, priimti sprendimus, susiburti, siekiant bendro tikslo, įkvepia daugiau pasitikėjimo savimi bei entuziazmo įgyvendinti savo svajones.

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.