Daiva Batytė – Lietuvos moterų šachmatų čempionė

2015-02-27

Vasario 18 – 24 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos moterų šachmatų čempionatas ir Lietuvos vyrų šachmatų čempionato pusfinalis. Plungiškėms moterims atstovavo šešios merginos: FIDE meistrės Laima Domarkaitė ir Daiva Batytė, šachmatininkės Ieva Žalimaitė, Meda ir Greta Mačiuitytės ir Rugilė Meškėnaitė. Vyrų pusfinalyje žaidė trys plungiškiai – VŠK  „Bokštas“ nariai: FIDE meistras Sigitas Kalvaitis, Gytis Vaičekauskas ir Vaidas Šetkauskas.

Daiva Batytė

Šaltinis: http://chessclub.lt/

Varžybos vyko šveicariškąja sistema  klasikine laiko kontrole. Geriausiai sekėsi Daivai Batytei, kuri surinko 6,5 taško iš 8 galimų ir tapo 2015 metų Lietuvos moterų šachmatų čempione.  Daiva taip pat iškovojo teisę prisijungti prie Lietuvos moterų rinktinės narių GM Viktorijos Čmilytės bei IM Deimantės Daulytės ir Lietuvos moterų rinktinės sudėtyje lapkričio 12 – 22 d. dalyvauti 2015 m. Europos šachmatų komandų čempionate. Kitoms plungiškėms sekėsi kukliau.

Lietuvos vyrų šachmatų čempionato pusfinalyje geriausiai sekėsi Vaidui Šetkauskui. Vaidas viso turnyro metu rungtyniavo lyderių gretose. Jis surinko 6,5 taško iš 8 galimų ir tik dėl blogesnių papildomų rodiklių užėmė antrą vietą. Pusfinalyje buvo kovojama dėl trijų kelialapių į šių metų šalies čempionato finalą. Taigi, Vaidas Šetkauskas iškovojo kelialapį į finalą. Gytis Vaičekauskas, surinkęs 6 taškus,  užėmė  penktą vietą ir  kartu parodė geriausią rezultatą  jaunimo iki 20 metų įskaitoje.   Sigitas Kalvaitis liko septintoje  vietoje (5,5 tšk.). Pusfinalyje žaidė 52 šachmatininkai.

                     

Genovaitė Žalimienė

http://chessclub.lt/


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.