Šiemet 100-metį švenčianti Dainų šventė ne tik kviečia visus į Vilnių, bet ir pati keliauja per Lietuvą – Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ žygis tęsis 7 mėnesius, bus aplankyta 11 vietovių. Penktadienį šio istorinio įvykio sulaukėme Plungėje. Į ją buvo sukviesti visi Plungės rajono kolektyvai, birželio pabaigoje vyksiantys į ilgiau nei savaitę truksiančią Dainų šventę. O išvykstančiųjų turime daug – 24 kolektyvai, 646 dalyviai! Jų skaičiumi nuleidžiame tik Panevėžio rajonui.
Šimtmečio Dainų šventės žygio per Lietuvą renginys pradėtas Plungės kunigaikščių Oginskių parke, pasodinant 7 ąžuoliukus: parke augs Dainų šventės Ansamblių vakaro, Folkloro vakaro, Šokių dienos, Dainų dienos, Teatro dienos, Pučiamųjų orkestrų dienos dalyvių ąžuoliukai. O septintąjį pasodino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemeras Žydrūnas Purauskis, mero patarėja Anastasija Bojog, Plungės atstovavimą Dainų šventėje koordinuojančio Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė, vyr. specialistė Ingrida Uznevičiūtė ir į Plungę atvykęs Šimtmečio Dainų šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius ir Dainų šventės direktorius Saulius Liausa.
„Smagu matyti čia Dainų šventės vadovą Saulių Liausą, smagu matyti ir visus būsimosios šventės dalyvius. Šiandien išskirtinė diena: lietuviui, o ypač žemaičiui, pasodinti ąžuolą labai prasminga, tad ir jūsų idėja – sodinti ąžuolus ir pasirūpinti, kad Lietuva žaliuotų, labai puiki. Tegul tie ąžuolai auga ir tegul tie žmonės, kurie ateis po mūsų, pamatys, kad šiandien palikome savo pėdsaką. Ir tegul tas pėdsakas matosi ir mūsų darbuose, ir dainose“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Pasodinę ąžuoliukus, renginio dalyviai darnia eisena, nešini inkilais, kuriuos visa Plungė gamino, kad Lietuva ne tik žaliuotų, bet dar ir skambėtų gražiausiomis paukščių giesmėmis, patraukė į Senamiesčio aikštę, kur surengė įspūdingą koncertą: teatro „Saula“ aktoriai kvietė pasigėrėti kompozicija su inkilais, kone dvi valandas skambėjo dainos, sukosi šokėjų poros, o finaliniam kūriniui į sceną ir aikštę sugužėjo visi, surengę fantastišką masinį daugiau nei šešių šimtų dalyvių pasirodymą. Koncertą vedė ne tik plungiškiams, bet ir visai Lietuvai gerai pažįstamas mūsų kraštietis Mantas Stonkus.
Nuskambėjus paskutiniesiems muzikos akordams, vėl skambėjo sveikinimai ir padėkos. Padėkojęs kolektyvams, pasidžiaugęs tuo, kad kone septyni šimtai plungiškių netrukus taps Plungės ambasadoriais ir visai Lietuvai skleis žemaitišką kultūrą, Savivaldybės meras Audrius Klišonis atminimo dovanėles įteikė svečiams: Dainų šventės direktoriui Sauliui Liausai, ant kurio pečių – 38 tūkstančius žmonių subursianti Dainų šventė, ir gerą nuotaiką dovanojusiam Mantui Stonkui.
„Esate fantastiški! Visi! Tie, kurie padarėte šimtus inkilų, tie, kurie sodinote ąžuolus, ir tie, kurie čia per lietų šokote ir dainavote. Šiandien Plungė skamba taip, kad girdi ir Vilnius. O mes Dainų šventę išlydime į Mažeikius“, – renginiu džiaugėsi Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.
Geromis emocijomis dalijosi ir Saulius Liausa: „Šiemet sukanka 100 metų, kai Lietuva gyvena su Dainų švente, o Dainų šventė rašo Lietuvos įstoriją. O šiandien atkeliavome į Plungę ir įrašėme labai prasmingą puslapį į jūsų miesto istoriją. Kaip ir kiekvienas iš jūsų – į savo, savo šeimų istorijas įrašysite tai, kas čia šiandien įvyko.“ Už šventės organizavimą Dainų šventės direktorius ypatingai dėkojo Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui, vicemerui Žydrūnui Puraskiui, kultūros centro direktoriui Romui Matuliui, Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjai Vidai Saukalienei.
Primename, kad į Šimtmečio Dainų šventę pakviesti 24 kolektyvai. Plungės kultūros centrui šventėje atstovaus: vaikų ir jaunimo teatro studija „Saula“; folkloro ansamblis „Gondinga“; liaudiškų šokių studija „Mažasis Suvartukas“ (2 jaunių, 2 jaunuolių, 2 jaunimo, 1 merginų grupė); liaudiškų šokių ansamblio „Suvartukas“ vyresniųjų grupė; pučiamųjų instrumentų orkestras; liaudiškų šokių ansamblio „Suvartukas“ vokalinė grupė; vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Žirginėliai“; liaudiškos muzikos kapela; kamerinis choras; Šateikių kultūros centrui: suaugusiųjų mėgėjų teatras „Truopnē“; folkloro ansamblis „Šateikē“; Žemaičių Kalvarijos kultūros centrui: folkloro ansamblis „Platelē“ (Plateliai); vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Sruojoks“ (Alsėdžiai); moterų šokių grupė „Šokio vizija“ (Žemaičių Kalvarija); jungtinis mišrus choras (Žemaičių Kalvarija ir Alsėdžiai); Kulių kultūros centrui: pučiamųjų orkestras; Žlibinų kultūros centrui: senjorų liaudiškų šokių grupė „Sausdravielis“; Platelių meno mokyklai: pučiamųjų instrumentų orkestras; jaunių choras; Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklai: du kanklininkų ansambliai; berniukų choras; jaunių choras; Plungės rajono mišrus choras PLUNGĖ.
Plungės rajono savivaldybės informacija