„Cyruliukai“ lankėsi pieno ūkyje ir sūrinėje „Pelėkalnio sūriai“

2017-02-13


 

       Sausio 2 d. LR Seimo narys Andriejus Stančikas su žmona Sigute, jo padėjėja Raimonda Bieliauskienė, Plungės rajono savivaldybės tarybos narės Daina Martišienė ir Rūta Endrijauskienė, Savivaldybės mero patarėjas Mantas Česnauskas kartu su jaunųjų knygos bičiulių klubu „Išminties upeliukas“ lankėsi Plungės vaikų globos agentūroje „Cyrulis“. Prisijungę prie šalies Prezidentės D. Grybauskaitės skelbiamos akcijos „Knygų Kalėdos“, jie dovanojo vaikiškas spalvinimo, pažintines, pasakų ir smagių užduočių knygeles, taip pat maisto produktus iš ūkininkų ūkių. Tąkart buvo sutarta, kad  vasario mėnesį vaikai turės galimybę patys apsilankyti pieno ūkyje ir iš arčiau susipažinti su jo specifika. Kaip juokavo A. Stančikas, „…gal ir karvę teks pamelžti…”

       Na, karvės neteko pamelžti, tačiau vasario 8 d. „Cyrulio“ vaikai ir kolektyvas kartu su Seimo nario Andriejaus Stančiko padėjėja Raimonda Bieliauskiene, Plungės rajono savivaldybės tarybos nare Daina Martišiene ir mero patarėju Mantu Česnausku iš tiesų apsilankė ūkyje.

       Ekskursija vyko Gegrėnuose įsikūrusiame Sauliaus Petručio pieno ūkyje ir sūrinėje „Pelėkalnio sūriai“, kuriai vadovauja jo dukra Sandra su vyru Donatu Kakčiu. Jaunieji ūkininkai papasakojo, kaip, kur, iš ko gaminamas sūris, parodė vaikams sūrinę, prietaisus, kuriais naudojasi. Vaikams buvo smalsu pamatyti ir karvių, tad užsukta ir į fermą. Na, o po to smagioji dalis – degustacija. Sandros ir Donato sodyboje susirinkusieji ragavo jų gaminamų sūrių: „Strainų“, „Medžiotojų“, „Su žolelėmis“ ir kitus. Vaikams labai patiko namuose gaminta karamelė. O atsisveikindami jie dėkojo šeimininkams, įteikdami savo rankomis pagamintų darbelių.

       Sausį vykusio susitikimo metu vaikų globos agentūros „Cyrulis“ direktorė Vanda Bendorienė teigė, kad jų vaikai nemažai keliauja ir turi galimybių aplankyti jūrą, pastovyklauti, nuvykti į sostinę, tačiau ūkyje dar nėra buvę. Tad, kaip pastebėjo Plungės rajono savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto pirmininkė Daina Martišienė, šios kelionės tikslas buvo ne tik pramoginis, bet ir edukacinis, pažintinis. Vaikai, kilę iš kaimo, dažnai apie ūkininkų kasdienybę, darbus ir veiklą žino, tačiau „Cyrulį“ lanko daugiausiai „miestiečiai“, todėl pamatyti kažką naujo buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga.

LVŽS Plungės skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.