Bus įteikti didžiausios šalies kultūros bendruomenės apdovanojimai „Auksinis feniksas”

2018-11-26

 


Gruodžio 6 d. 17 val. Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti didžiausios šalies kultūros bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos – apdovanojimai „Auksinis feniksas“. Įspūdinga vardinė „Auksinio fenikso“ skulptūrėlė teikiama penkiose nominacijose: „Metų kultūros politikui“; „Geriausiam metų kultūros centro vadovui“; „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“; „Geriausiam metų kultūros centro partneriui“ ir „Metų kultūros  rėmėjui“.

„Auksinis feniksas“ – tai svarbiausias ir vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje. Šio apdovanojimo tikslas – pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui. Apdovanojimu skatinama partnerystė ir bendradarbiavimas kuriant bei  puoselėjant kultūros ir meno tradicijas, naujų formų atsiradimą, regionų kultūrinį išskirtinumą; pagerbiami asmenys, dažnai nuoširdžiai, tyliai ir pasiaukojančiai dirbantys kitų labui. Šis labai svarbiu tapęs apdovanojimas sureikšmina, ypač regionuose, dirbančių ir kuriančių žmonių indėlį.

Siekiant pagerbti ir įvardyti 2018 metais ir per pastaruosius penkerius metus daugiausiai kultūros sričiai nusipelniusius asmenis ar organizacijas, penkioms nominacijoms šiemet pristatyta beveik penkiasdešimt pretendentų, tarp kurių rajonų merai, pramonės, verslo ir visuomeninės organizacijos, žurnalistai, aukštojo mokslo įstaigos, vadybininkai, meno kolektyvų vadovai, kultūros ir meno kūrėjai. Renginyje dalyvaus šalies politikai, savivaldybių merai ir administracijų vadovai, kultūros koordinatoriai, visų šalies kultūros centrų vadovai bei jų partneriai.  

Plungė didžiuojasi turėdama net du šio prestižinio apdovanojimo laureatus. 2017 m. „Geriausio metų kultūros ir meno kūrėjo“ „Auksinis feniksas“ plevena Plungės kultūros centro simfoninio orkestro vadovų Ievos ir Pauliaus Lygnugarių rankose, o 2012 m. „Metų kultūros rėmėjo“ „Auksinis feniksas“ liudija UAB „Plungės lagūna“ gerus darbus. Šiemet iš Plungės šiam prestižiniam apdovanojimui pristatytos net dvi organizacijos ir vienas kūrėjas. Ar suplasnos 2018 metų „Auksiniai feniksai“ ir Plungėje, paaiškės gruodžio 6 d. 17 val. Vilniaus rotušėje.

 

 

Plungės KC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.