Birželio 1-oji – TARPTAUTINĖ VAIKŠ² GYNIMO DIENA

2012-06-01
      Vasara prasideda gražia ir nuotaikinga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. 1949 metais Tarptautinės moterų federacijos sesijoje buvo į teisinta Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ši šventė buvo paminėta 1950 metais. Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises bei vaikų orumą ir vertingumą. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
      Vaikystės etapas – pats gražiausias ir nerūpestingiausias, tarsi žmogaus gyvenimo pavasaris, teikiantis daug vilčių ir galimybių ugdyti vaiko gebėjimus, siekius, formuoti jo asmenybę, skatinti iniciatyvą, kūrybiškumą ir savarankiškumą.
      Vaiko teisių deklaracijoje skaitome: „…vaikui, atsižvelgiant į jo fizinį ir psichinį nebrandumą, reikia ypatingos apsaugos ir priežiūros, taip pat atitinkamos teisinės apsaugos tiek iki gimimo, tiek ir po jo“. Todėl vaikai iki pilnametystės ar emancipacijos yra tėvų ar kitų atstovų pagal į statymą prižiūrimi. Tėvai turi teisę ir pareigą dorai auklėti ir prižiūrėti savo vaikus, rūpintis jų sveikata, išlaikyti juos, atsižvelgdami į jų fizinę ir protinę būklę – sudaryti palankias sąlygas visapusiškai ir harmoningai vystytis, kad vaikas būtų parengtas savarankiškam gyvenimui visuomenėje. Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija ir mūsų nacionaliniai teisės aktai pripažį sta kiekvieno vaiko teisę turėti tokias gyvenimo sąlygas, kokių reikia jo fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam ir socialiniam vystymuisi. Valstybė, atsižvelgdama į nacionalines sąlygas ir savo galimybes, imasi reikiamų priemonių ir padeda tėvams bei kitiems vaiką auklėjantiems asmenims šią teisę į gyvendinti, o prireikus – teikia materialinę paramą, remia į vairias programas.
      Birželio pirmasis sekmadienis dovanoja mums ir kitą šeimos šventę – Tėvo dieną. Tėvo vaidmuo, formuojant vaiko asmenybę, – ypatingas, todėl labai svarbu, kad tėvai suvoktų savo atsakomybę ir pareigas vaikams.
      Å ių švenčių proga Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai sveikina vaikus ir jų tėvelius ir kviečia dalyvauti skelbto vaikų piešinių konkurso  „Mes už laimingą vaikystę!” prizininkų apdovanojimo renginyje, kuris vyks š. m. birželio 1-ąją, 13 val., Atvirame jaunimo centre, Senamiesčio aikštė 5, Plungėje. 
             
Vaiko teisių apsaugos skyriaus inf.
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.