Bendruomenės sveikatos taryba džiaugiasi įgyvendintais projektais

2024-01-17

Plungės rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba, kuriai pirmininkauja Plungės rajono savivaldybės tarybos narė Jurgita Latakienė, džiaugiasi praėjusiais metais įgyvendintais Savivaldybės finansuotais sveikatingumo projektais.

Anot Jurgitos Latakienės, 2023 metais finansuoti 32 į sveikatingumą orientuoti projektai, kuriuos teikė įvairios Plungės rajono įstaigos ir organizacijos. Finansuojant projektus, pirmenybė teikta tiems, kurie orientuoti į problemas, kurias savo prioritetuose išsikelia Bendruomenės sveikatos taryba, vadovaudamasi Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintomis programų/priemonių sritimis. 23 projektai buvo skirti fiziniam aktyvumui skatinti, 9 projektai – psichikos sveikatai  stiprinti, žalingos elgsenos prevencijai ir maudymosi vietų vandens stebėsenai.

Viena iš tokių problemų Plungės rajone – daug skęstančiųjų. Tai reiškia, kad reikia organizuoti plaukimo ir pirmosios pagalbos teikimo skęstančiajam mokymus. Taip, išklausius Visuomenės sveikatos biuro stebėsenos ataskaitą ir bendradarbiaujant su Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriumi bei Plungės sporto ir rekreacijos centru, gimė priešmokyklinukų, lankančių kaimo ugdymo įstaigas, mokymo plaukti projektas. „Tai itin sėkmingas projektas. 75 priešmokyklinių grupių vaikai, lankantys 6 kaimo ugdymo įstaigas, kartą per savaitę mokykliniais autobusais atvežami į baseiną, kur sėkmingai mokosi plaukti. Ir vaikai, ir pedagogai, ir tėveliai tuo labai džiaugiasi, pastebi, kad tą dieną, kai reikia vykti į baseiną, net vaikų lankomumas pagerėja“, – pasakojo bendruomenės pirmininkė.

Kitas pasiteisinęs projektas – Visuomenės sveikatos biuro organizuotas sveikiausios įmonės konkursas, prie kurio prisidėjo ir Savivaldybė, apdovanojimams skirdama 1 000 eurų. „Ypač džiaugiamės mokyklų, lopšelių-darželių aktyvumu. Tikrai verti apdovanojimo tie, kurie savo bendruomenėse skatina ir puoselėja sveikatingumą, kai kurių įdirbis šioje srityje – didžiulis“, – sakė Jurgita Latakienė.

Pirmininkė paminėjo ir dar vieną puikų projektą – tris mėnesius trukusios kas savaitinės mankštos, kurias gausiam būriui plungiškių dovanojo sporto trenerė Raimonda. Į šį projektą įsitraukė gausus būrys žmonių, atvykdavusių ne tik iš Plungės,  bet ir iš kaimo seniūnijų. Kadangi sumanymas pasiteisino, jis pratęstas ir šiemet – mankštos vyks dar tris mėnesius, o jos bus finansuotos Bendruomenės sveikatos tarybos programos lėšomis.

Tarp finansuotųjų projektų – ir Plungės rajono policijos komisariato projektas, orientuotas į narkotinių medžiagų platinimo prevenciją. Policijos komisariatui skirta 1 000 eurų testams, kuriais nustatomos narkotinės medžiagos, įsigyti.

Praėjusiais metais Savivaldybės bendruomenės taryba savo žinioje turėjo kiek daugiau nei 40 tūkst. eurų. Kiek gaus šiemet, paaiškės patvirtinus 2024 metų biudžetą. „Laukiam finansavimo, tada nusistatysim prioritetus ir spręsim, kokioms priemonėms ir projektams panaudoti gautas lėšas“, – sakė tarybos pirmininkė.

Priminsime, kad Savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos funkcijos: koordinuoti Savivaldybės teritorijoje sveikatos ugdymo, alkoholio, tabako ir narkotikų kontrolės, visuomenės sveikatos saugos ir sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos priemonių rengimą ir įgyvendinimą; nustatyti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų naudojimo prioritetus; teikti informaciją ir pasiūlymus sveikatinimo klausimais Savivaldybės ir valstybės institucijoms, įstaigoms, visuomenės informavimo priemonėms, nevyriausybinėms organizacijoms; rengti Bendruomenės sveikatos tarybos veiklos programą, veiklos ataskaitą; atlikti kitas funkcijas, priskirtas Bendruomenės sveikatos tarybai pagal Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos ir kitus įstatymus bei šiuos nuostatus.

Tarybą sudaro 9 nariai: pirmininkė Jurgita Latakienė, pavaduotoja Stanislava Simonavičienė, nariai – Tadas Šetkauskis, Oresta Gerulskienė, Daiva Zablockienė, Kristina Valienė, Aušra Juškienė, Rigonda Pereverzeva ir Adelija Druskinienė.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.