Bendradarbiavimas tęsiasi

2019-09-30

 

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos seniausias socialinis partneris yra Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Bendradarbiavimo sutartis su šia įstaiga buvo pasirašyta dar gerokai prieš suformuojant šauliškas klases gimnazijoje. Akademijos dėstytojai ir kariūnai dažnai lankosi gimnazijos renginiuose, gimnazija taip pat dažnai sulaukia kvietimų atvykti į Karo akademijos renginius.

Vienas pagrindinių renginių, prasidedant naujiems mokslo metams, yra I kurso kariūnų priesaikos priėmimo  ceremonijos iškilmės. Dalyvauti jose buvo pakviestas ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos laikinai direktoriaus pareigas einantis Regimantas Kavaliauskas. Šiais metais ceremonija buvo įspūdinga ne tik dėl gausaus svečių ir dalyvių skaičiaus, bet ir dėl pačių pirmakursių gausos. Šiemet studijas čia pradėjo rekordinis įstojusiųjų skaičius – 68 pirmakursiai, prieš tai dalyvavę mokymuose Rukloje. Po iškilmingos priesaikos tapo visateisiais Lietuvos karo akademijos kariūnais.

Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras ir  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, Lietuvos kariuomenės vyr. kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus, Lietuvos karo akademijos kariai, darbuotojai, jaunieji šauliai, prisiekiančių kariūnų tėvai ir artimieji, draugai.

Regimantas Kavaliauskas, kalbėdamas su Karo akademijos viršininku plk. Juozu Kačergiumi, aptarė tolesnes bendradarbiavimo perspektyvas. Tiek J. Kačergius, tiek LR krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis neatmetė galimybės apsilankyti gimnazijoje vyksiančiame renginyje, skirtame Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui. Renginys planuojamas spalio 24 dieną.

 

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimn. inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.