Baltučių sodyboje laukia nuotykiai ir skautiškos pramogos

2022-04-26

Vos 15-ka kilometrų nuo Plungės, už Žlibinų, skautiškoje Baltučių sodyboje, jau pradėjo veikti skautiškų pramogų edukacijos: čia nepamirštamus nuotykius patirs tiek dideli, tiek maži. O edukacijos, pagal Kultūros paso paslaugas, moksleivius praturtins ne tik žiniomis, praktiškais dalykais, bet ir leis linksmai bei nuotaikingai praleisti laiką.

Skautų sodyboje siūlomos aktyvios fizinės pramogos: kliūčių ruožas, švytuoklė, nusileidimai lynais per tvenkinį bei 11 metrų aukščio laipiojimo bokštas su Jokūbo kopėčiomis, lipimo siena, kopimu virve. Nors smagiausia atrakcija visiems yra nusileidimai lynais, tačiau lipti siena taip pat iki šiol netrūko norinčių. Ir nereikia manyti, kad į bokštą gali lipti tik itin stiprūs žmonės: visai neseniai į bokštą įlipo ne vienas 7-metis ir net, instruktorių padedama, 4-metė mergaitė.

Šias pramogas jau išbandė ne tik plungiškiai, svečiai iš Latvijos bei Estijos, bet ir mūsų rajone apsigyvenę ukrainiečiai. Skautai garantuoja, kad amžius čia nesvarbus, o adrenalino, kaip ir pasididžiavimo įveikus tokias kliūtis – tikrai netrūks! Šios „Pramoga su tikslu“ kaina – nuo 10 iki 20 eurų asmeniui (kompromisą dėl kainos su skautais visada galima atrasti!).

Moksleivių grupėms skautai siūlo 5 edukacijas pagal Kultūros paso paslaugą (kaina asmeniui – 5 eurai): „Išmok iš skautų“ (1–4 kl.), „Kelionė į praeitį“ (1–4 kl.), „Parko takais su skautais“ (1–4 kl.), „Įšok į skauto batus“ (5–8 kl.), „Pramoga su tikslu“ (9–12 kl.). Pageidautina, kad grupė būtų bent iš 15 žmonių.

Visų programų esmė ta pati: edukacija vyksta skautoramos principu, kai grupė padalijama į 3–6 grupeles, jos eina į punktus, kur vadovai veda užsiėmimus (po 15 min). Užsiėmimų temos įvairios: kas yra skautai, skautų tradicijos ir istorija, išgyvenimo gamtoje gudrybės, augalai ir jų panaudojimas, skautiški darbeliai, rankdarbiai, skautiški patiekalai, žaidimai, maisto gaminimas lauko sąlygomis, žemaitiškų žodžių viktorina, liaudiški/žemaitiški žaidimai, dubenėlių ar krepšelių pynimas iš žolių, skautų uniforma ir rikiuotė, mazgų mokymasis, orientavimasis vietovėje bei kelio ženklai, pastabumą lavinantys žaidimai ir kt.

Vėliau, po mokomųjų skautoramos užsiėmimų, organizuojami keli skautiški žaidimai visai grupei.

Edukacines programas galime sudaryti ir pagal individualų grupės pageidavimą. Jei yra poreikis, galime išsivesti moksleivių grupes į pažintinį, mokomąjį, išlikimo žygius. Taip pat galima šeimomis, klasėmis apsistoti sodybos teritorijoje su palapinėmis: veiklų čia tikrai bus.

Na, o moksleivius, kurie dar neapsisprendė, ką veikti vasarą, liepos 9–16 d. skautai kviečia į stovyklą neskautams „Miško burtai“.

Dėl smulkesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@plungesskautai.lt, tel. 8 682 56 996 arba apsilankykite Facebook paskyroje https://www.facebook.com/plungesskautai

Gerą ir prasmingą, kupiną gerų įspūdžių laisvalaikį bei pramogą – garantuojame!

Asociacijos „Plungės skautai“ inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.