Baltijos šalys drauge plėtos sporto veiklas gryname ore ir stiprins tarptautinį bendradarbiavimą

2015-10-28


 

 

 

 

       Plungės sporto ir rekreacijos centras, kartu su partneriais iš Danijos – Roskildės verslo koledžu, Lenkijos – Gdansko sporto ir rekreacijos centru ir Švedijos – Vakso gimnazija įgyvendindamas Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Baltija gryname ore“ („Baltic outdoor“), 2015 m. spalio 21 d. poilsio ir pramogų komplekse „Žemsodis“ organizavo susitikimą su Plungės rajono vietos valdžios institucijų, jaunimo, sporto ir sveikatos organizacijų atstovais ir turizmo paslaugų teikėjais, kad aptartų galimas sportines, rekreacines, pramogines, pažintines veiklas gryname ore ir tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

 

       Šio pasitarimo tikslas – supažindinti institucijų ir organizacijų atstovus su kitąmet planuojamu įgyvendinti tarptautiniu projektu, kuriuo būtų skatinamas Baltijos šalių bendradarbiavimas tarp įvairių organizacijų, vietinių bendruomenių ir savivaldybių, populiarinant fizinio aktyvumo gryname ore svarbą. Pasitarime kalbėta apie vietos organizacijų vaidmenį, plėtojant sporto renginius bei tokiu būdu skatinant aktyvų gyvenimo būdą. Galutinis tokio bendradarbiavimo tikslas – įsteigti tarptautinę Baltijos šalių lauko sporto asociaciją, kuri padidintų susidomėjimą aktyvia gyvensena, mėlynųjų ir žaliųjų technologijų augimą Pietų Baltijos regione.

 

       Susitikimo „Žemsodyje“ metu pasiūlytos šios aktyvios veiklos gamtoje: šiaurietiškasis ėjimas, plaukiojimas irklentėmis, baidarėmis, žygiai pėsčiomis ir dviračiais aplink Platelių ežerą, orientavimosi varžybos ir žygiai, ekskursijos, „lobio“ paieškos, mankšta, jogos užsiėmimai ir šokiai (zumba) M. Oginskio parke, patyriminės trasos, Platelių ežero salų lankymas plaukiant katamaranu, nardymas, žvejybos turas ir vėžiavimo turnyras, lauko varžybos (šaudymas iš lanko, virvės traukimas, ir kt.), netgi naktišokiai!

 

       Šias veiklas projekto atstovai pristatys 2015 m. spalio 27 – 28 dienomis Roskildėje vyksiančiame  projekto partnerių susitikime. Be to, ten nuveš ir puikią naujieną – net dvi Plungės rajono organizacijos sutiko jungtis prie Baltijos šalių lauko sporto asociacijos ir kartu įgyvendinti kitų metų projektą. Tai Plungės atviras jaunimo centras ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

 

       Diskusijose išsakytos mintys apie tai, kad, organizuojant sportinę veiklą, būtina atsižvelgti į dalyvių amžių, fizinį pajėgumą, tolygiai paskirstyti jų užimtumą, pasiūlyti įvairaus sudėtingumo rungčių ir sportinių veiklų. Be to, kartais naudinga, prieš leidžiantis į žygį, pasižiūrėti videofilmą ar kitą pristatymą apie vietovę, tuomet ir keliauti įdomiau.

 

       Roskildėje projekto „Baltija gryname ore“ partneriai aptars pasiūlymus dėl aktyvių užsiėmimų lauke organizavimo, įvairių Baltijos šalių organizacijų bendradarbiavimo galimybes bei, ateityje susijungę į Baltijos šalių lauko sporto asociaciją, sieks, kad tarptautinis bendradarbiavimas būtų ilgalaikis ir darnus.


Plungės sporto ir rekreacijos centro informacija

Nuotraukose susitikimo „Žemsodyje” akimirkos

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.