Baltijos keliui 35-eri: kviečia nueiti savo Baltijos kelią

2024-04-24
Baltijos kelias, Algimanto Stubros nuotrauka
Algimanto Stubros nuotrauka

Unikali Baltijos kelio istorija gyvuos amžinai. Trys drąsios Baltijos valstybės savo vienybe 1989-aisiais sužavėjo visą pasaulį, o jėga, kurią sugebėjo sukurti tūkstančiai taikių žmonių, nenustoja stebinti iki šių dienų. Pasitinkant 35-ąsias Baltijos kelio metines, prasideda iniciatyva, kviečianti šiuos šventinius metus pažymėti ypatingai – kiekvienam nueiti savo Baltijos kelią. Tai – 650 kilometrų.

Tvaraus judumo platforma „Walk15“ ir draudimo bendrovė „ERGO“ gyventojus iš viso pasaulio kviečia prisijungti į „Einančio Baltijos kelio“ žingsnių iššūkį ir šio tikslo siekti kartu.

„Prieš penkerius metus pakvietėme Lietuvą, Latviją, Estiją į „Einantis Baltijos kelias“ projektą. Tuomet kartu per dvi dienas nuėjome net 129 Baltijos kelius. Šiandien mes kviečiame žmones iš viso pasaulio nueiti po savo Baltijos kelią. Nesvarbu, kur esate – susivienykime ir švęskime Baltijos kelio gimtadienį kartu“, – sako projekto iniciatorė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė. 

„Gyvendami nepriklausomoje šalyje daug ką laikome savaime suprantamu dalyku, įskaitant laisvę ir ramius pasivaikščiojimus gamtoje. Taip pat ir galimybę eiti pirmyn – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Tačiau prisiminkime, kad tai didžiulės vertybės ir manau, kad žingsnių iššūkis yra puikus būdas suvokti šias vertybes ir pasidžiaugti tuo, ką dabar turime. Prieš 35-erius metus Baltijos šalys parodė išskirtinį vienybės pavyzdį. Šiandien kviečiu būti vieningiems kaip ir tada. Įveikime asmeninį Baltijos kelią“, – sako iniciatyvos rėmėjas, ERGO vadovas Tadas Dovbyšas.

Tikslui pasiekti – keturi mėnesiai

Visi norintys dalyvauti „Einančio Baltijos kelio“ projekte jau jungiasi į programėlėje #walk15 vykstantį žingsnių iššūkį. Vos paskelbus startą, jau susibūrė per 15 tūkst. dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių. Planuojama, kad iki rugpjūčio 23 d. šis skaičius gali priartėti ir prie 100 tūkst. 

Asmeninis iniciatyvos tikslas kiekvienam – per iššūkio laikotarpį nueiti atstumą, lygų 650 kilometrų. Tai – ne mažiau kaip 7,5 tūkst. žingsnių per dieną.

Kiekvieną, įveikusį savąjį Baltijos kelią pasieks ypatingas, iniciatyvą įprasminantis „Einančio Baltijos kelio“ diplomas. 

Bendras iššūkio tikslas – kartu nueiti kuo daugiau Baltijos kelių. Iššūkio eigą ir jau nueitą atstumą galima stebėti specialiai projektui sukurtoje internetinėje svetainėje 3free.eu.

Baltijos kelio maršrutas – su istoriniais prisiminimais

Iššūkio dalyviai kviečiami atrasti ir ypatingą Baltijos keliui skirtą maršrutą. Programėlės komanda kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos istorikais atkūrė virtualią Baltijos kelio trasą, kurią papildė unikaliais istorijos liudytojų prisiminimais.

Virtualiame maršrute –  70 pažymėtų punktų, kuriuose pateikiami įdomiausi faktai apie Baltijos kelią ir dalyvavusių žmonių istorijos. Visos jos išverstos į keturias kalbas: lietuvių, latvių, estų ir anglų.

Jungiasi ir mokyklos, įmonės, organizacijos

Į kvietimą dalyvauti iniciatyvoje atsiliepė ne tik gyventojai, bet ir mokyklų, įmonių, organizacijų bendruomenės. Organizatorių teigimu, projektas – ne tik būdas paminėti mums visiems svarbią datą, bet ir įtraukianti istorijos pamoka tiems, kurie apie Baltijos kelią girdėjo tik iš pasakojimų.

Prisijungti prie iššūkio bei atrasti istorinį maršrutą, galima parsisiuntus nemokamą mobiliąją vaikščiojimo programėlę #walk15.

Tvaraus judumo platformos „Walk15“ ir draudimo bendrovės „ERGO“ inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba