Balandžio 29-oji – Tarptautinė imunologijos diena

2015-04-29

       Pačių gražiausių žodžių nusipelno sveiko žmogaus imunitetas. Jis, tarsi angelas sargas, žmogaus organizmą saugo nuo ligų, todėl jį taip pat reikia saugoti ir jam padėti.

       Imunitetas – lotyniškas žodis, kurio lietuviška reikšmė – žmogaus organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo visko, kas jam genetiškai nepriimtina: nuo mikroorganizmų, virusų, parazitų, persodintų svetimų audinių, ląstelių, baltymų ir kitų genetiškai svetimų medžiagų.

       Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Metodinės pagalbos ir strategijos formavimo skyriaus vedėja Rūta Babravičienė sako, kad mechanizmas, kuris kontroliuoja organizmo atsparumą, panašus į specialiai tam parengtą kariuomenę. Jos uždavinys – žaibiškai reaguoti į patogeninius mikroorganizmus.

       Tai – imuninių ląstelių funkcija. Jos yra pasklidusios po visą organizmą, kad galėtų tuojau pat atsakyti į mikrobų atakas. Šios ląstelės gaminamos limfmazgiuose, užkrūčio liaukoje, kaulų čiulpuose, blužnyje, tonzilėse.

 

PRIMENAME

       Imunitetas silpsta, apsikrėtus helmintozėmis. Jei dažnai sergama peršalimo ligomis, ilgai neišnyksta kosulys, kamuoja mažakraujystė, reikia atkreipti dėmesį į galimą apsikrėtimą, ypač vaikų, parazitinėmis kirmėlėmis.

      Imuninės ląstelės saugo mus nuo ligų įvairiais būdais: vienos jų pačios praryja mikrobus, kitos pagamina antikūnus, naikinančius priešiškas ląsteles. Tačiau, nors mus sauganti „kariuomenė“ nuolat atsinaujina, turime ir patys jai padėti. Norėdami apsisaugoti nuo ligų ir sustiprinti imunitetą, turime nuolat rūpintis savimi ir net pakeisti gyvenimo būdą.

 

PADč–KIME SAVO ANGELUI SARGUI:


VSB inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.