Baigėsi šachmatų turnyras „Plungė‘2020“

2020-07-20

Liepos 13–19 dienomis Platelių gimnazijos patalpose vyko jau 40-asis tarptautinis šachmatų turnyras „Plungė‘2020“, skirtas Lietuvos nusipelniusiam treneriui, Plungės miesto garbės piliečiui Vitaliui Vladui Andriušaičiui atminti.  Varžybos vyko dviem – A ir B – turnyrais:. A turnyre dalyvavo 37 šachmatininkai. Tai dalyviai, kurių tarptautinis FIDE reitingas yra 1700 ir didesnis. B turnyre varžėsi žemesnio reitingo dalyviai, jų buvo 74. Viso turnyre dalyvavo 111 įvairaus amžiaus šachmatininkų iš  Latvijos, Estijos ir Lietuvos, tarp jų ir 13 Plungės bei du Platelių atstovai. Varžybos vyko šveicariška sistema, 9 ratais. Po ilgų, atkaklių kovų paaiškėjo rezultatai. A turnyre, surinkęs 8 taškus iš 9 galimų, nugalėtoju tapo tarptautinis didmeistris iš Marijampolės Paulius Pultinevičius. Antroji vieta atiteko vilniečiui Arui Vardanyan, trečioji – kauniškiui FIDE meistrui Karoliui Jukštai. Geriausiai sužaidusios moters titulas atiteko klaipėdiškei FIDE meistrei Marijai Šibajevai. Tarp senjorų geriausiai sekėsi Šiaulių šachmatininkui Vaidotui Žilinskui. Geriausiai sužaidęs jaunis iki 18 metų – Pijus Stremavičius iš Kauno. Geriausiai sužaidusio plungiškio titulas atiteko Ievai Žalimaitei-Grumadienei.

B turnyro nugalėtoju tapo Šiaulių šachmatininkas Justas Venckevičius. Antroji vieta atiteko šachmatininkui iš Vilniaus Viliui Rudzkiui, o trečioji – taip pat vilniškiui Martynui Misiuk. Geriausiai sužaidę B turnyro plungiškiai Edvinas Kurmis ir Ugnius Žalimas. Grupėje iki 8 metų antrą ir trečią vietas atitinkamai iškovojo plungiškiai Rokas Šakinis ir Liutauras Luotė. O amžiaus grupėje iki 10 metų trečioji vieta atiteko plungiškiui Karoliui Kapickiui.

 Nuotraukoje iš kairės į dešinę: K.Jukšta, A.Vardanyan ir P.Pultinevičius                          Varžybų uždarymo momentas  

Liepos 17 dieną vyko „Žaibo“ turnyras. Jame dalyvavo 96 šachmatininkai. Buvo žaidžiami 9 ratai šveicariška sistema. Nugalėtoju tapo tarptautinis meistras iš Kauno Tomas Laurušas. Antrasis –  tarptautinis meistras iš Vilniaus Vaidas Sakalauskas, trečiasis – panevėžietis tarptautinis FIDE meistras Andrius Brazdžionis. Pirmą vietą tarp moterų iškovojo plungiškė I. Žalimaitė-Grumadienė.

 

Inf. Genovaitė Žalimienė

Turnyro organizatorė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.