Baigėsi pirmoji VIII Lietuvos moksleivių parlamento sesija

2014-11-25

         Spalio 24 dieną Lietuvos mokyklose vyko VIII Lietuvos mokinių parlamento (LMP) rinkimai. Demokratinių rinkimų principu buvome išrinkti 95 atstovai, kurie dvejus metus ginsime mokinių interesus, spręsime mokyklų ir jaunimo problemas ir atstovausime mokinių pozicijai įvairiais klausimais. Lapkričio viduryje vyko pirmieji mokymai ir sesija, kuriuos organizavo Pilietinių iniciatyvų centras. Didžioji dalis naujųjų parlamentarų susirinkome Druskininkų mokymų centre „Dainava“. Ten praleidome 3 paras. Pirmoji diena buvo skirta susipažinti ir apsiprasti. Ilgai dirbome grupėmis, kūrėme svajonių mokyklos profilį, dalyvavome orientavimosi  varžybose. 

         Kitą dieną susipažinome su LMP etika, vidine ir išorine komunikacija, interesų deklaracija, darbo komandose, bendradarbiavimo svarba. Popiet iškėlėme 5 pagrindines Lietuvos moksleivių problemas, kurias išnagrinėjome ir aptarėme, pristatėme jų sprendimo būdus. Kalbėjome apie mokinių netoleranciją, mokyklų bendradarbiavimo stoką, kelionių problemas, profesinio orientavimo, praktikos trūkumą, moksleivių žalingus įpročius. Taip pat klausėmės Gabrieliaus Liaudansko – Svaro paskaitos apie kūrybiškumą LMP‘e.

         Trečią dieną pasiskirstėme į komitetus ir, nieko nelaukdami,  ėmėme kurti ateities planus. Aš savo veiklas sieju su Sveikatos apsaugos komitetu. Taip pat įsijungiau į Psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos ir kontrolės darbo grupę. Po veiklų abiejuose grupėse rinkomės į darbus regionuose. Telšių regionui priklauso po vieną Plungės ir Rietavo  bei po du atstovus iš Telšių ir Mažeikių. Vakare išvykome į svečių namus Vilniuje.

         Ketvirtą dieną prasidėjo pirmoji  VIII LMP sesija LR Seime. Mus pasveikino Seimo pirmininkė L. Graužinienė, švietimo ir mokslo viceministrė N. Istomina bei V. Landsbergis. Prieš pietus gavome savo pažymėjimus, išsirinkome LMP pirmininkę bei jos pavaduotojus. Vėliau sekė darbas komitetuose, sudarytų klausimų iškėlimas ir diskutavimas su politikais.

         Paskutinę dieną sesija vyko LR švietimo ir mokslo ministerijoje. Vėl dirbome komitetuose, vėliau – regionuose. Aptarėme darbo rezultatus plenariniame posėdyje ir uždarėme sesiją.

         Aš esu labai laiminga ir dėkinga už progą ir pareigą dirbti LMP. Po pirmosios sesijos visi nariai esame kupini idėjų ir minčių, kaip pagerinti bei patobulinti moksleivių gyvenimą mokyklos metais.

Lietuvos mokinių parlamento narė, Platelių gimnazijos mokinė Eglė Viliūtė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.