Įvyko Petro Vyšniausko IV nacionalinis saksofonininkų konkursas-festivalis

 

 

Profesionali, išskirtinė, unikali, muzikali ir užburianti saksofono muzika lapkričio 27 dieną karaliavo Plungės kultūros centre Petro Vyšniausko IV nacionalinio saksofonininkų konkurso-festivalio metu. Į Plungę atvyko ir savo muzikinį meistriškumą pristatė per penkiasdešimt solistų, ansamblių ir pritariančiųjų grupių narių iš visos Lietuvos. Dalyvių konkursinės programos džiugino žiūrovus ir konkurso vertinimo komisiją, kuriai pirmininkavo festivalio globėjas, LMTA profesorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas. Komisiją taip pat sudarė: LMTA profesorius dr. Robertas Beinaris, LMTA docentas Algis Kilis, LMTA lektorius Robertas Katinskas, LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros koordinatorius Visvaldas Jonušas, LR Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento patarėjas Vygantas Švoba, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytojas metodininkas Rolandas Vizgaudis. Šio projekto vadovas – Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto docentas Romas Matulis.

C kategorijoje savo meistriškumą rodė jaunieji šalies saksofonininkai iki 14 metų amžiaus. B grupėje dalyvavo saksofonininkai solistai ir ansambliai nuo 14 iki 18 metų amžiaus. Vyriausieji suaugusieji ir profesionalai varžėsi A kategorijoje. Visi dalyviai konkursui parengė po du kūrinius. Dalyvių pasirodymai vertinti, vadovaujantis konkurso kriterijais: programos sudėtingumas, kūrinių atlikimo muzikalumas, atlikimo technika ir atlikėjo sceniškumas.

 Komisijos sprendimu, A kategorijoje 1 vietos diplomai ir piniginiai prizai atiteko LMTA studentams Davit Avetisyan ir Evald Masalski; 2 vietos diplomai ir piniginiai prizai atiteko LMTA studentui Artiom Zalizko ir Emilei Brazytei, o 3 vietos diplomą ir piniginį prizą pelnė LMTA Klaipėdos fakulteto studentas Donatas Vizgaudis. B kategorijoje 1 vieta ir piniginis prizas paskirtas Jazminai Preibytei; komisijos sprendimu, 3 vietos diplomai ir piniginiai prizai atiteko Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniams Ignui Vydeikai, Mintarai Juzaitytei ir saksofonininkų trio – Barborai Račkauskaitei, Laurynui Staponkui, Viliui Paibrekiui. Trečios vietos diplomai ir piniginiai prizai B kategorijoje taip pat atiteko Anykščių meno mokyklos mokiniams Urtei Raišelytei ir Andriui Dolmantui. C kategorijoje pirma vieta ir piniginis prizas atiteko Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokiniui Rūteniui Žičkui. Buvo skirtos 2 antros vietos ir piniginiai prizai, kurie atiteko Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokiniams Dovydui Vileikiui ir Aidui Ališauskui, o trečia vieta ir piniginis prizas atiteko Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokiniui Matui Joriui Narmontui.

Petro Vyšniausko IV nacionalinis saksofonininkų konkursas-festivalis baigėsi iškilminga laureatų paskelbimo ir premijų įteikimo ceremonija. Tuo, kad šis konkursas yra vienintelis Lietuvos regionuose vykstantis tokio tipo projektas, garantuojantis Plungės rajono išskirtinumą, įvaizdžio formavimą, išskirtinių muzikinių tradicijų tąsą, pasidžiaugė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Administracijos direktorius Mindaugas Kaunas. Po laimėtojų paskelbimo ir piniginių premijų įteikimo vyko profesionalumu pakerėjęs maestro Petro Vyšniausko ir Kauno bigbendo koncertas, kuris suteikė išskirtines emocijas susirinkusiems Kultūros centro žiūrovams bei visiems festivalio dalyviams.

Projekto veiklas iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė, Plungės „Rotary“ klubas, informacinis rėmėjas – LRT.

 

Plungės KC inf.

 

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.