Austrijoje pelnyti laurai

2017-03-08

 

     Vasario pabaigoje Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos 2 klasės akordeonistas Elijus Danilevičius kartu su savo mokytoja metodininke Laima Junduliene lankėsi Austrijos sostinėje Vienoje. Šiame  giliomis muzikinėmis tradicijomis garsėjančiame mieste Austrijos muzikantų  asociacija  Vamö nuo 1957 metų organizuoja įvairius tarptautinius muzikos konkursus.  Viename iš jų, vykusiame 2017 m. vasario 26 dieną, ir dalyvavo Elijus kartu su akordeonistais iš Austrijos, Kroatijos, Vengrijos, Čekijos, Lenkijos ir Lietuvos. 5 kategorijose varžėsi  36 dalyviai. Elijus Danilevičius iškovojo laureato vardą ir buvo atrinktas dalyvauti Didžiajame koncerte.

    Didžiulė atsakomybė ir iššūkis  buvo dalyvauti tokio  lygio konkurse. Glumino dar ir tai, kad į sceną reikėjo lipti su akordeonu, pirktu dar sovietiniais laikais, ir vis tiek atrodyti solidžiai. O kiti konkursantai grojo su naujutėlaičiais koncertiniais rinktinių bosų akordeonais. Elijus pagrojo labai subtiliai, visi techniniai elementai buvo atlikti profesionaliai ir laimėjo trečią vietą!!! Tai didžiulio darbo, noro, entuziazmo, užsispyrimo  rezultatas.

    Lankydamiesi Vienoje, Elijus su mokytoja apžiūrėjo žymiausius šio miesto turistinius objektus, lankėsi Vienos operos ir baleto teatre ir žiūrėjo Frederick Ashton baletą ,,La Fille mal Gardee“ („Neklaužada dukra“). Vaikščiodami po karalių miestą, grožėjosi nuostabiais statiniais, paminklais ir jautėsi pakiliai, nes čia gyveno ir kūrė garsiausi pasaulio genijai – W. A. Mocartas, L. van Betchovenas, F. J. Haydnas, J. Štrausas.

 

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos informacija

Silvos Galvadiškytės nuotraukoje Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokinys, tarptautinio konkurso ,,Vamö- akkordeonwettbewerb 2017“ Austrijoje trečios vietos laureatas Elijus Danilevičius su savo mokytoja Laima Junduliene

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.