„Aukso vainikas“ atkeliavo į Platelių kraštą

2015-01-09

       Prieš dešimtmetį Lietuvos liaudies kultūros centras pradėjo rengti  „Aukso vainiko“ konkursą – parodą. Kasmet trys tradicinės dailės kūrėjai buvo vainikuojami „Aukso vainikais“ už vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės kūrinius.

       Gražios sukakties proga Lietuvos nacionaliniame muziejuje surengta jubiliejinė „Aukso vainikų“ ankstesnių metų nugalėtojų ir pretendentų  tapti 2014 metų nugalėtojais (menininkai atrinkti apskričių turuose) paroda. Per Tris karalius įvyko respublikinio  „Aukso vainiko“ konkurso parodos laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės. Sveikinimo žodžius menininkams tarė Lietuvos Respublikos kultūros ministras Š. Birutis, Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius S. Liausa, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė B. Kulnytė bei kiti. Liaudies daina menininkus pasveikino V. Povilionienė ir S. Petreikis. 

       Komisijos paskelbti rezultatai nudžiugino žemaičius: du „Aukso vainikai“ iškeliavo į Žemaitiją:  už taikomosios dailės kūrinius apdovanoti muziejininkai iš Mažeikių Raimonda ir Vytautas Ramanauskai, už kryždirbystę – Žemaitijos nacionalinio parko amatų meistras Antanas Vaškys. Menininkui tai jau antrasis „Aukso vainikas“.  2007 m. Antanas buvo pripažintas geriausiu kryždirbiu. Dar vienas žemietis,  Vytas Jaugėla iš Gintališkės, apdovanotas mažuoju „Aukso vainikėliu“ (III vieta  už vaizduojamosios liaudies dailės kūrinius – medžio skuptūros darbai). Platelių kraštas turi dar vieną medžio drožėją iš Dovainių – Kazį Striaupą, kuris du kartus – 2006 m. ir 2011 m. – tapo „Aukso vainiko“ nugalėtoju už tradicinę skulptūrą.

 

Aldonos Kuprelytės informacija ir nuotrauka


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.