„Auksinis feniksas“ šildosi gerų žmonių rankose (renginio nuotraukos)

2017-11-28

 

Lapkričio 27 dieną Vilniuje, Rotušėje, įvyko Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimų „Auksinis feniksas“ ceremonija – jau šešti metai šia statulėle pagerbiami labiausiai kultūrai nusipelnę asmenys. Šiemet tarp nominantų – plungiškiai simfoninio orkestro vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai.  

Mitologinio paukščio fenikso simbolis apdovanojimams pasirinktas neatsitiktinai: feniksas kaskart pakyla iš pelenų ir tarsi primena nemarią kultūros idėją, kuri kūrybinės minties liepsnomis uždega viltį savo darbais kasmet naujai atgimti tautos kultūroje, istorijoje ir vertybėse.

Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimaiAuksinis feniksas“ tapo vienu  svarbiausių ir reikšmingiausių šalies apdovanojimų kultūros srityje, kai pagerbiami svariausiai šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui nusipelnę asmenys. Šiais metais penkioms garbingoms „Auksinio fenikso“ nominacijoms buvo pristatyta daugiau nei penkiasdešimt pretendentų – rajonų merų, Seimo narių, pramonės, verslo ir visuomeninių organizacijų, žurnalistų, universitetų, vadybininkų, meno kolektyvų vadovų, kultūros ir meno kūrėjų.

Sveikindamas susirinkusiuosius Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys Romas Matulis pažymėjo, kad kultūros srityje dirbantis žmogus reiškia daug, ypač – mažuose miesteliuose. Jei yra toks žmogus – yra ir kultūra, nes jis apie save suburia ir kitus kuriančius žmones.  

„Šį vakarą norime padėkoti, nes reikia įdėti daug pastangų, kad gimtų kultūros kūrinys, kad kuriantis žmogus jaustųsi oriai. Pretendentų daug, tačiau nominantų – tik penketas. Esu įsitikinęs, kad „Auksinis feniksas“ ir šiemet pateks į geras rankas“, – pažymėjo R. Matulis.
Lietuvos kultūros centrų asociacijos narius pasveikino ir Seimo narys, Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pirmoji „Auksinio fenikso“ nominacija – „Metų kultūros centro partneris“ – buvo skirta Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkui Andriui Daciui už gimtosios žemaičių kalbos, tradicijų, papročių saugojimą, puoselėjimą ir sklaidą, nuolatinę partnerystę bei aktyvų bendradarbiavimą telkiant miesto ir rajono bendruomenės narius į įvairaus pobūdžio etnokultūrinius renginius, nuoširdžią pagalbą organizuojant valstybinių švenčių, įžymių istorinių datų paminėjimus, įvairaus pobūdžio masinius renginius ir rajonui bei valstybei svarbius įvykius.

„Metų kultūros rėmėjo“ nominacijos nusipelnė Panevėžio rajono Radviliškių kaimo sodyboje įsikūrusios duonos kepyklos šeimininkai Audronė ir Albinas Kisieliai. Jie ne tik kultūros rėmėjai, bet ir paveldo puoselėtojai, saugantys senąsias naminės duonos kepimo tradicijas ir per edukacines programas supažindinantys su jomis visuomenę. Pažymėta, kad A. ir A. Kisielių parama šventėms ypatinga, išsiskirianti ne atsainiu, o artimu, bičiulišku bendradarbiavimu, aktyviu dalyvavimu.  

Svarbiausia kūrėjo misija – kurti ne tik save, bet  ir aplinką. Kuriantis, talentingas ir charizmatiškas žmogus yra didžiausias valstybės turtas. Ypač tai svarbu šalies regionuose. Ten, kur dirba išskirtiniai kūrėjai, gera gyventi ir kitiems. Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimo „Auksinis feniksas“ nominacijos „Metų kultūros ir meno kūrėjas“ nusipelnė Plungės kultūros centro simfoninio orkestro vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai.

Šią nominaciją paskelbęs Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius, saksofonininkas Petras Vyšniauskas pasidžiaugė, jog ir pats jau turėjo progą koncertuoti kartu su Plungės simfoniniu orkestru, kurį prieš porą metų subūrė du jauni profesionalūs muzikai. Bene vieninteliame regione simfoniniame orkestre groja 34 profesionalūs bei dar meno besimokantys jauni žmonės, kurie įrodė, kad ir regiono kultūros centrai gali kurti  ir skleisti profesionalią kultūrą. Per dvejus Plungės simfoninio orkestro gyvavimo metus parengtos kelios klasikinės, populiariosios ir sakralinės muzikos programos, grota su Nacionalinės premijos laureatu P. Vyšniausku, saksofono virtuozu Donatu Bukausku, koncertuota su operos solistu Mindaugu Rojumi, buvo surengtas pirmasis turas Ispanijoje.  

Simfoninio orkestro vadovai Ieva ir Paulius pažymėjo, jog jiems didelė garbė parvežti į Plungę tokį apdovanojimą. „Didžiausią padėką norime išreikšti Plungės kultūros centro vadovui ir Plungės merui, kurie patikėjo simfoninio orkestro idėja ir mumis, jaunais šio orkestro vadovais. Tai didelė paskata dirbti ir kurti“, – sakė I. ir P. Lygnugariai.

Kalbėta, kad kultūros gyvybingumas ir kūrėjų pasitenkinimas savo veikla labai daug priklauso nuo brandžios politinės aplinkos ir šalies bei savivaldybių vadovų supratimo, profesionalaus požiūrio ir pasitikėjimo. Nominacija „Metų kultūros politikas“ šiemet įteikta Joniškio merui Gediminui Čepuliui, kuris skiria didelį dėmesį kultūros įstaigų išsaugojimui, jų materialinės bazės gerinimui, naujų kultūrinių erdvių kūrimui kultūrinės veiklos įvairovei didinti. Labai didelis mero nuopelnas visai Joniškio kultūrai – baltosios sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas kultūriniams poreikiams. Pastabėta, kad šis meras taip pat daug dėmesio skiria ir jaunimui, tarptautiniams projektams, palaiko įvairias pilietines akcijas bei iniciatyvas.

Tačiau G. Čepulis savo nuopelnų nesureikšmino ir sakė, kad „Auksinio fenikso“ apdovanojimo vertas visas Joniškio rajonas.  „Kuo politikai mažiau kišasi, tuo labiau kultūra kyla į aukštumas“, – su šypsena pastebėjo Joniškio meras, o šiuos jo žodžius palydėjo plojimai.

Buvo pagerbtas ir geriausiu šiemet pripažintas kultūros centro vadovas, nuo kurio savybių priklauso ir jo komandos sėkmė. Akcentuota, jog geras lyderis tas, kuris geba prisiimti atsakomybę už padarytus sprendimus ir sugeba vesti visus link numatytų tikslų. Nominacija „Metų kultūros centro vadovas“ įteikta Utenos kultūros centro direktorei Astai Motuzienei. Ji – iniciatyvi ir kūrybinga vadovė. Jai vadovaujant  Utenos kultūros centras sėkmingai užbaigė renovaciją,  pasiekė aukščiausią kultūros centro kategoriją, dalyvavo dainų šventėse, konkursuose ir apžiūrose,  taip pat pelnė „Geriausio kultūros centro“ vardą. Ši vadovė atvira idėjoms ir naujovėms, jos vadovavimo laikotarpiu įsikūrė naujų meno kolektyvų, į kolektyvą įsiliejo daug jaunų specialistų, o Utenos žiūrovui pasiūloma vis daugiau inovatyvių renginių. A. Motuzienė aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūros centrų asociacijos veikloje, yra šios asociacijos Utenos apskrities kultūros centrų koordinatorė.

Taigi, garbingi „Auksiniai feniksai“ ir šiemet nutūpė į gerų žmonių rankas. Šventės dalyviai plojimais pasveikino Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimo „Auksinis feniksas“ laureatus, linkėdami jiems sėkmės bei gebėjimo ir toliau išlikti pavyzdžiu kitiems.


Plungės rajono savivaldybės inf.

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.