Aukščiausio meninio lygio sakralinės muzikos meistrai Plungėje

2014-10-07


       Spalio 4 d. Plungės kultūros centras pakvietė visus plungiškius ir miesto svečius į VIII respublikinę sakralinės muzikos šventę.

       Šią išskirtinę šventę Kultūros centras organizavo Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Lietuvių kompozitorių ir pasaulinės klasikos šedevrais tapę muzikos kūriniai, kaip niekur kitur, derėjo bažnyčios aplinkoje ir kūrė puikią atmosferą.

       Sakralinės muzikos šventė Plungėje yra vienintelis tokio pobūdžio renginys, suteikiantis galimybę pasiklausyti aukščiausio meninio lygmens profesionalių atlikėjų. Pilna klausytojų bažnyčia ir jau iš anksto besibūriuojantys žiūrovai liudijo šventės reikalingumą, svarbą ir patrauklumą.

       Šiemet Plungės sakralinės muzikos šventėje dalyvavo ryškiausias šalies saksofonininkas, Nacionalinės premijos laureatas, Plungės garbės pilietis profesorius Petras Vyšniauskas, vargonininkas Vilimas Norkūnas, Plungės kultūros centro kamerinis choras, daugelio tarptautinių konkursų laureatas Kauno mišrus choras  „Kamertonas“ ir Vilniaus merginų choras „Viva“ bei vienas geriausių šalyje Vilniaus miesto savivaldybės profesionalus kamerinis choras „Jauna muzika“, vadovaujamas talentingo kompozitoriaus Vaclovo Augustino. Atlikti kūriniai nepaliko nei vieno abejingo, o bendrai dalyvių atliktų finalinių kūrinių – Vaclovo Augustino „Tėvyne mūsų“ ir Henryk Jan Botor „Misericordias Domini“ – daugiau nei tūkstančio klausytojų minia klausėsi atsistojusi, taip išreikšdama pagarbą tiek pačiai muzikai, tiek atlikėjams.

       Šventės pabaigoje dalyviams ir atlikėjams dėkojo dekanas klebonas Julius Meškauskas ir Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Pasibaigus nepaprastai gražiai ir unikaliai šventei, profesorius Petras Vyšniauskas įvardijo šią Plungės kultūros centro organizuotą šventę kaip nepaprastai aukšto profesionalaus lygmens  renginį, kuris yra tikro Plungės kultūros išskirtinumo ir savasties apraiška. Profesorius didžiavosi galėjęs groti su profesionaliausiais muzikos meistrais.

Plungės kultūros centro informacija
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.