Audriaus Naujokaičio fotografijų parodos „Orvidų sodyba“ atidarymas

2023-04-03
2023-04-05 Audriaus Naujokaičio fotografijų parodos „Orvidų sodyba“ atidarymas ir jo filmo „Jonas Mekas. Gyvenimas tik prasideda“ peržiūra

2023 m. balandžio 5 d., trečiadienį, 16:00 val., kviečiame į Audriaus Naujokaičio fotografijų parodos „Orvidų sodyba“ atidarymą ir jo filmo „Jonas Mekas. Gyvenimas tik prasideda“ peržiūrą.

Audrius Naujokaitis (1961–2012) – tapytojas, grafikas, fotografas, iliustruotojas, freskų ir vitražų kūrėjas, dokumentalistas, scenografas ir kostiumų dizaineris, instaliacijų ir (muzikinių) performansų kūrėjas. Ilgametis Antologijos filmų archyvo Niujorke kuratorius, Jono Meko kūrybos populiarintojas. A. Naujokaičio kūrinių yra Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje, Zimmerli meno muziejuje (Rodgers universitetas, Newe Brunswick, JAV), Asger Jörn dailės muziejuje Silkeborge (Danija), Tretjakovo galerijoje Maskvoje, Jono Meko vizualiųjų menų centre, Modernaus meno muziejuje Vilniuje.

Nuo 1992 m. A. Naujokaitis gyveno JAV, Niujorke, dėl to jo kūryba gali būti skiriama į du etapus – Lietuvoje ir JAV. Lietuvoje daugiausiai kūrė paveikslus, grafiką, fotografavo. Šiuo kūrybos laikotarpiu įtaką darė gudaitiška/ karatajiška tapybos mokykla, Justino Mikučio (su juo ypač artimai bendravo) ir Viliaus Orvido asmenybės. Gyvenant JAV, A. Naujokaičio kūrybos braižas keitėsi, patyrė naujų įtakų, ypač Jono Meko, Fluxus. Pradėjo kurti instaliacijas, (muzikinius) performansus, daug filmuoti – dokumentuoti aplinką, akcijas, performansus, kurti dokumentinius filmus.

1982 m. jis pirmą kartą apsilanko Orvidų sodyboje ir susipažįsta su Viliumi Orvidu. Būtent per šį pirmąjį apsilankymą darytas fotografijas galima bus pamatyti parodoje. Visos eksponuojamos fotografijos yra originalios, jas autorius ryškino savo namų rūsyje Vilniuje.

Renginio metu taip pat vyks A. Naujokaičio filmo „Jonas Mekas. Gyvenimas tik prasideda“ peržiūra.

Susitikime balandžio 5 d. 16 val. Plungės viešojoje bibliotekoje-laikrodinėje.

Paroda veiks visą balandžio mėnesį.

Plungės viešosios bibliotekos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.