„Atmintis gyva, nes liudija“

2018-01-12


Sausio 13 – osios išvakarėse Plungės „Saulės“ gimnazijos bendruomenė šiltai ir prasmingai paminėjo  Laisvės gynėjų auką, sudėtą ant Lietuvos aukuro. Uždegtas laužas gimnazijos kieme, šaltukas, žvakelių liepsnelės languose, rimti ir susimąstę gimnazistai – tai jungtis, kuri primena Sausio 13 – ą, skaudžią tautos istoriją, padeda suvokti istorinę prasmę ir turinį, atpažinti bei įvertinti grėsmes ir netektis.

Plaka dėkingos ir laisvos mūsų širdys. Nebyliai sakome „Atmintis gyva, nes liudija“. Mes ir esame tos atminties liudininkai!

Akcijos vedėjos priminė, kad 1991 – ų metų sausio 10 – 13 dienomis buvo sužeisti 702 žmonės, o kulkomis – 52. Prie Televizijos bokšto Sausio 13 – ą žuvo 14 Lietuvos piliečių. Gimnazistai garsiai skaitė žuvusiųjų vardus ir pavardes, pagerbtas jų atminimas tylos minute.

Pilietinę ir bendražmogišką vienybę liudijo giedama „Tautiška giesmė“. Prasmingą žodį tarė gimnazijos direktorius Algimantas Budrys, kuris visus pakvietė dalyvauti mieste vykstančiuose Sausio 13 – osios renginiuose.

  

Plungės „Saulės“ gimnazijos IV d klasės moksleivė Urtė Tamošauskaitė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.