Atlaidų dalyviams pristatyta Šv. Jono Krikštytojo skulptūra

2024-07-01
Šv. Jono Krikštytojo skulptūrėlė eksponuojama bažnyčioje
Šv. Jono Krikštytojo skulptūrėlė eksponuojama bažnyčioje

Birželio 24-ąją, per Jonines, Plungėje šurmuliavo graži šventė – Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia šventė Titulinius Šv. Jono Krikštytojo atlaidus. Šv. Mišiose, kurias aukojo kunigas Donatas Liutika, dalyvavo ir Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės vadovai – Savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemeras Žydrūnas Purauskis.

Iškilmingos šv. Mišios į Plungę sukvietė gausų būrį dekanato dvasininkų ir šimtus tikinčiųjų. Baigiantis šv. Mišioms, skambėjo sveikinimai Plungės dekanui, parapijos klebonui Vytautui Gedvainiui, visiems dvasininkams ir tikintiesiems, o ypač – Jonams ir Janinoms.

Dar vienas svarbus iškilmių momentas – Savivaldybės meras Audrius Klišonis visiems susirinkusiesiems pristatė nuo birželio 22-osios bažnyčios priekyje eksponuojamą nedidelę skulptūrėlę – ant akmens stovintį stilizuotą Joną Krikštytoją – išvargusį, bet kartu ir labai orų atsiskyrėlį klajoklį. Tai Plungės rajono savivaldybės skelbtą konkursą laimėjęs skulptoriaus Mindaugo Junčio kūrinys, kuris, tikimasi, per metus iš mažos virs į didelę bronzinę skulptūrą ir papuoš naują fontaną, kuris įrengtas Vytauto gatvėje, ties bažnyčia, šalia Bendruomenės centro.

Po rimtosios Šv. Jono Krikštytojo atlaidų dalies visi buvo kviečiami į linksmąją – į agapę, prie kurios organizavimo prisidėjo ir Plungės rajono savivaldybė. Į bažnyčios šventorių gausiai susirinkę plungiškiai dainavo ir šoko grojant Plungės kultūros centro liaudiškos muzikos kapelijai „Rokunda“, kuriai vadovauja Alfredas Lučinskas, sveikino Jonus ir Janinas, vaišinosi, džiaugėsi nuotraukomis, kurias nemokamai pasidarė momentiniu fotoaparatu. Visus jungė graži bendrystė, gera nuotaika ir nuoširdumas.

P. S. Visi norintieji prisidėti prie Šv. Jono Krikštytojo skulptūros projekto įgyvendinimo, kviečiami aukoti į specialią sąskaitą:

  • Gavėjas: Plungės rajono savivaldybės administracija
  • Sąskaitos Nr.: LT36 4010 0430 0007 0151
  • Luminor AB bankas, banko kodas 40100
  • Paskirtis: skulptūrai paremti

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.