Atidarytas sensorinis kambarys

2024-02-01

Plungės socialinių paslaugų centro Globos centre dirbanti psichologė Kristina Markauskaitė nuo šiol mažuosius savo klientus priima kur kas geresnėmis sąlygomis – Globos centre įrengtas vaikams pritaikytas sensorinis kambarys.

Globos centro vadovė Jolanta Zaburienė džiaugėsi: „Šiandien išties džiugi šventė – sensorinio kambario atidarymas. Bet tai nebūtų įvykę, jei ne geri žmonės, panorę šį projektą paremti.

Dar gegužės viduryje man paskambino pažįstama moteris, kuri yra Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčios religinės bendrijos narė, ir paklausė, galbūt savo įstaigoje norėtume įrengti kažką tokio, kas padėtų kitiems. Pasitarusi su komanda, būsimiems rėmėjams pateikiau viziją dėl sensorinio kambario, kurio naudą labiausiai pajustų psichologės konsultuojami vaikai.

To paties mėnesio pabaigoje sulaukėme Katerinos ir Gregorio Šulcų, kurie yra minėtosios bendrijos atstovai, sutarėme, kad rašysime projektą, kuris liepos mėnesį jau buvo patvirtintas. Mes su psichologe Kristina rinkomės priemones, reikalingas tokiam kambariui, o Socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė pasirašė trišalę sutartį, kuri ir įgalino mus įrengti šį kambarį.“

Minėtosios religinės bendrijos Klaipėdos skyriaus prezidento Mindaugo Turauskio teigimu, jų tikslas – padėti įstaigoms, kurios padeda kitiems žmonėms. Šiuo atveju pagalba pasieks vaikus.  

Perkirpti simbolinę sensorinio kambario atidarymo juostelę pakviesta Plungės rajono savivaldybės mero patarėja Vilma Šarnienė, projektą parėmusios religinės bendrijos atstovas Mindaugas Turauskis ir Plungės socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė.

Įstaigos vadovė džiaugėsi: „Smagu, kad šis kambarys atitenka vaikams, nes juk kiek į juos investuosime, tokius ir užauginsime. Pas psichologę lankosi vaikai, turintys elgesio, raidos, emocinių sutrikimų, jaučiantys nerimą, turintys autizmo spektro sutrikimą ir panašiai. Labai dažnai jiems nedrąsu ir nejauku eiti pas specialistą, tad ieškojome tokio formato, kuris jiems būtų patrauklus. Ir radome. Tad čia bus laukiami Globos centro, Bendruomeninių vaikų globos namų, Krizių centro, socialinę riziką patiriančių šeimų vaikai.

Sensorinis kambarys aprūpintas įvairiausiomis moderniomis priemonėmis: įrengtos sūpynės, šviesos pluoštai, vandens burbulų vamzdis, begalybės tunelis, pastatyti kinetinio smėlio ir šviesos terapijos stalai, nupirkta spalvingų sėdmaišių, čiužinys, šviečiantis kilimas, lavinamųjų žaislų, žaidimų ir kt.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.