Atidaromos didelio lankytojų dėmesio sulaukusios gamtos lobių trasos

2016-05-24
   

 


       Jau nuo šiandien lankytojai vėl gali leistis į slėpiningas gamtos lobių paieškas Vilniaus ir Žemaitijos apylinkėse. Praėjusiais metais NVO Baltijos aplinkos forumo įrengtos unikalios gamtos pažinimo trasos Žemaitijos nacionaliniame ir Verkių regioniniame parkuose po šaltojo sezono jau paruoštos lankymui.

       „Pagrindiniai lobių ieškotojų orientyrai – medžių lapai – jau lengvai randami ir atpažįstami. Jie padės lankytojams orientuotis ir sekti gamtos ženklais. Bundanti pavasario gamta savo ruožtu turi jums parengusi ir dar daugiau staigmenų. Nepraleiskite progos jos patyrinėti,” – į gamtos lobių trasas kviečia jų koordinatorė Rita Norvaišaitė.

       Dvi gamtos lobių trasos, pristatytos praėjusios vasaros pabaigoje, susilaukė nemažo susidomėjimo. Per kelis mėnesius Plokštinės trasa (esančia Žemaitijos nacionaliniame parke) pražingsniavo daugiau nei 130 žmonių, o norintys išbandyti Verkių trasą laukdavo eilėse. Srautas nemažėjo iki pat vėlyvo rudens. Nukritus lapams, trasos buvo uždarytos šaltajam sezonui.

       „Trasos unikalios tuo, kad jomis keliaujama pasikliaujant vien gamtos ženklais, tyrinėjant augalų rūšis, gamtos formas. Lankytojus žavi interaktyvumas ir įsitraukimas. Čia su gamta susipažįstama žaidžiant. O žaisti patinka ne tik vaikams. Suaugusiesiems gal net labiau“, – praėjusių metų patirtimi dalijasi Rita Norvaišaitė.

       Kūrėjų teigimu, lobių trasos – skirtingos; Plokštinės gamtos lobiai skirti vyresnei auditorijai, norinčiai išbandyti savo orientavimosi gamtoje gebėjimus, o Verkių trasa paprastesnė, ja drąsiai galės žingsniuoti ir šeimos su mažesniais vaikais. Reikmenis trasoms reikia pasiimti pradiniame punkte. Plokštinėje juos išduota Šaltojo karo muziejaus lankytojų centras, Verkiuose – restoranas „Verkių malūnas”.

       „Lankytojai vis klausinėja, kada pasirodys naujos tokios trasos. Mums pasisekė, kad pirmosioms atsirasti padėjo „Teo”, patikėję idėja ir parėmę šią veiklą. Kad atsirastų naujų lobių trasų, o ir jau esamos nenustotų veikti, šiemet kviečiame trasos lankytojus prisidėti bent simboline parama,” – sako Rita Norvaišaitė.

       Daugiau apie gamtos lobių trasas http://gamtoje.org/veiklos-gamtoje/lobiai

 

 

Kontaktai:
Gamtos lobių paieškų Lietuvoje koordinatorė
Rita Norvaišaitė, Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje
Tel. (8 5) 215 92 88, el. p.rita.norvaisaite@bef.lt

 


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.