Atidaroma keramikos paroda „Margi raštai“

2016-03-04

      Plungės viešojoje bibliotekoje 2016 m. kovo 10 d. (ketvirtadienį), 16.15 val., atidaroma plungiškės tautodailininkės Vaidos Dapkutės antroji autorinė keramikos paroda „Margi raštai“.

      Vaida Dapkutė gimė aukštaičio ir žemaitės šeimoje, augo tarybinėje Lietuvoje. Būdama šešerių metų, pirmą kartą pabandė lipdyti iš molio ir, kiek pati atsimena, šis užsiėmimas labai patiko. Mokytis keramikos įstojo į Kauno profesinę mokyklą. Autentiško kūrybos stiliaus paieškoms padėjo į rankas pakliuvusi Lietuvos dailės istoriko, lietuvių profesionaliosios muziejininkystės pradininko Pauliaus Galaunės knyga, kurioje jis sudėjo po karo rastų puodų  ir ąsočių nuotraukas, tarp kurių Vaida pastebėjo jai patikusį ąsotį. Tai buvo baltas, Aukštaitijoje paplitusia technika dekoruotas indas. Tai reta ir šiomis dienomis bei sudėtinga dekoravimo technika, nebūdinga Žemaitijai. Menininkės nedomina lengvai padaromi dirbiniai. Pasirinkusi baltą keramiką, šia technika dirba jau dešimt metų ir vis randa ją stebinančių subtilybių. Engobuotus darbus eksponuoja parodose, kuriose aktyviai dalyvauja. Tai kasmetinės ataskaitinės tautodailės parodos Plungėje, Telšiuose, Kelmėje, atrankinės ,,Aukso vainiko“ ir du kartus dalyvauta respublikinėse parodose.

      Pirmąkart V. Dapkutės keramikos darbai plungiškiams buvo parodyti prieš kokį dešimtmetį Plungės senojoje bibliotekoje, kur dabar yra įsikūręs Vaikų literatūros skyrius. Dabar Viešojoje bibliotekoje – antroji autorinė keramikės kūrybos paroda. Kaip pati autorė sako, „…jei Dievas duos sveikatos, parodų bus ir daugiau“.

 

Plungės viešosios bibliotekos informacija

„Plungės“ laikraščio nuotrauka


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.