Ar galima palikti vieną vaiką namuose, be suaugusiojo jį išleisti į mokyklą?

2017-09-18

Tokių ir panašių žmonių klausimų, prasidėjus mokslo metams, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo tarnyba gauna nemažai ir telefonu, ir elektroniniu paštu.

Tarnyba pabrėžia, kad šiuo metu galiojantys Lietuvos Respublikos teisės aktai nereglamentuoja, nuo kada, kuriam laikui ir kokio amžiaus vaikus galima palikti vienus namuose ar išleisti juos vienus į mokyklą. Visais atvejais už vai­ko sau­gu­mą ir jo poreikių tenkinimą yra at­sa­kin­gi tė­vai (globėjai). Jie gali palikti vienus namuose ar išleisti be suaugusiojo į mokyklą tik vaikus, gebančias savarankiškai pasirūpinti savimi, žinančius ir suvokiančius tam tikrą tvarką ir taisykles, galimas situacijas ir pavojus tiek namuose, tiek gatvėje. Pirmiausia suaugusieji turi į vertinti vaiko amžių, brandą, psichologinį pasiruošimą būti vienam be pilnamečio asmens priežiūros, į gūdžius, ar jis, vienas likęs namuose arba išėjęs į mokyklą, nekels pavojaus nei sau, nei aplinkiniams. Taip pat svarbu į vertinti ir aplinką, kurioje vaikas bus vienas. 

O kiekvieno žmogaus, į tariančio, kad kaimynų, pažį stamų ar kitų asmenų namuose be suaugusiojo paliekamas ar išleidžiamas vienas į mokyklą vaikas, galbūt negalintis savimi pasirūpinti, pareiga – apie tai informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyrių. Jo specialistai apsilankytų tokio vaiko gyvenamojoje vietoje, išsiaiškintų situaciją ir, esant reikalui, imtųsi priemonių, kad būtų apgintos nepilnamečio teisės bei geriausi interesai.

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo tarnyba

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.