Aptartos su keliais ir gatvėmis susijusios problemos

2023-07-24
Plungė, Lenpjūvės gatvė
Plungė, Lenpjūvės gatvė

Plungės Stoties bei Dariaus ir Girėno gatvių rekonstrukcija, kelio Reiskiai–Šiemuliai tvarkymas, kompleksinio keturių gatvių Alsėdžiuose remonto projektas – šiais ir kitais klausimais Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Seimo narys Jonas Varkalys savaitės pradžioje tarėsi su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotoju Remigijumi Lipkevičiumi.

Pasak mero Audriaus Klišonio, susitikimas Automobilių kelių direkcijoje buvo ypač produktyvus, išnagrinėti septyni aktualūs klausimai. Pirmiausia aptarta Plungės rajono savivaldybės ir Automobilių kelių direkcijos bendradarbiavimo sutartis dėl Stoties bei Dariaus ir Girėno gatvių, esančių Plungėje, remonto.

„Išgirdome teigiamos informacijos – Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja skelbti konkursą dėl Stoties, Dariaus ir Girėno bei Žemaitijos gatvių, taigi dar šiemet šis projektas turėtų startuoti. Manome, kad iki metų pabaigos bus parengtas darbo projektas ir imtasi parengiamųjų darbų. Įgyvendinant šį projektą, bus tvarkomos ne tik gatvės, bet ir lietaus nuotekų sistemą, apšvietimas, šaligatviai, bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, iš viso – apie 4 kilometrai. Belieka tikėtis, kad projektai neužstrigs, o apie rezultatus gyventojus tikrai informuosime“, – kalbėjo meras.

Aptarta ir kita bendradarbiavimo sutartis, pagal kurią direkcija buvo įsipareigojusi suremontuoti Liepų ir Aušros gatves Kuliuose bei sustiprinti kelio Reiskiai–Šiemuliai žvyro dangą, įrengti lietaus nuvedimą. Savivaldybės įsipareigojimas – perimti tas gatves ir kelią savo žinion. Kadangi gatvės jau sutvarkytos, belikęs kelias Reiskiai–Šiemuliai. Tada Savivaldybės šį turtą perims savo žinion ir sutarties įsipareigojimai bus įvykdyti. Tikimės, kad tai įvyks dar šiemet.

 Diskutuota ir dėl alsėdiškiams svarbaus projekto, gal kurį bus sutvarkytos miestelio Telšių, Platelių, Varduvos ir Jurgaičių gatvės bei centrinė aikštė. Aikštės projektas parengtas jau seniai, o gatvės projektuojamos. Kadangi visos projektuojamos atskirai, Platelių gatvės projektas jau gerokai pasistūmėjęs į priekį, Telšių ir Varduvos gatvių  – taip pat, o Jurgaičių gatvė dėl projektuotojų kaltės įstrigusi.

Vis dėlto tikimasi, kad jau kitąmet bus galima skelbti konkursą, sutarta, kad visos gatvės ir aikštė, nors projektavimas vyksta atskirai, bus tvarkomos kompleksiškai. Kadangi po rekonstrukcijos šiose gatvėse keisis transporto judėjimas, gatvės bus tarpusavyje susijusios, tad ir darbus būtina vykdyti kaip vieną projektą. Rangos darbų viešuosius pirkimus vykdys direkcija. Darbų pradžios laukiama kitais metais.

Aptarta ir galimybė Birutės gatvėje, nuo sankirtos su Babrungo gatve iki posūkio į Prūsalių gyvenvietę, įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką. Šiems darbams Savivaldybė yra pasiruošusi panaudoti lėšas, gautas iš Telšių regiono. Su direkcija deramasi dėl leidimo projektuoti taką minėtoje atkarpoje, o kitais metasi jau skelbti rangos darbų konkursą. Birutės gatvę nuo sankirtos su Stoties gatve iki sankirtos su Babrungo gatve remontuos Lietuvos automobilių kelių direkcija, darbus baigus, gatvę priežiūrai perims Savivaldybė. Tai numatyta sutartyje, kurią yra pasirašiusios Savivaldybė ir Direkcija.

Kalbėta ir apie vieną itin įsisenėjusią problemą – būtinybė Rotinėnuose įrengti autobusų stotelę, kurios gyventojai, neturintys kur pasislėpti nuo lietaus ar vėjo, laukia jau bene ketverius metus. „Jei būtų mūsų valia, tą stotelę seniai būtume įrengę, bet kelias ne mūsų, tad savivaliauti negalime“, – sakė meras Audrius Klišonis.

Dar viena opi problema – nuovažos į ūkininkų sklypus. Mat tvarkant vadinamąjį senąjį Telšių kelią, tarp Plungės ir Stanelių buvo panaikintos kai kurios nuovažos (kurių nebuvo dokumentuose), todėl dabar ūkininkai nebegali patekti į savo žemes. Direkcijoje derėtasi, kad nuovažos būtų įrengtos. Ir ne Savivaldybės ar ūkininkų, o Direkcijos lėšomis.

Ne tik plateliškių ar plungiškių, bet ir į Žemaitijos nacionalinį parką atvykusių turistų galvos skausmas – kelias Pauošniai–Plateliai. Situacija dėl sankasos ten labai bloga, ir Savivaldybė, ir Direkcija pritaria, kad reikalingi skubūs sprendiniai dėl kai kurių vietų tvarkymo.  Pasak mero, Direkcijos prašymu, Savivaldybės administracijos Vietos ūkio specialistai jau vyko į vietą, fiksavo problemiškiausias vietas, atliko matavimus. Belieka sulaukti sprendimo ir darbų.

Taip pat aptartas kelias Truikiai–Babrungėnai, tiksliau – jo asfaltavimas bei pėsčiųjų ir dviračių tako tiesimas. Šis projektas leistų dviračiais iš Plungės miesto patekti į taką, juosiantį visą Platelių ežerą. Direkcija pažadėjo, kad dar šią savaitę Lietuvos savivaldybių asociacijai išsiųs žvyrkelių asfaltavimo kriterijus, kad asociacija juos peržiūrėtų ir siūlytų pakeitimus. Mero Audriaus Klišonio teigimu, Susisiekimo ministerija vykdo dvi atskiras programas: žvyrkelių asfaltavimo ir pėsčiųjų ir dviračių takų tiesimo. Ir tam turi skirtingus finansavimo šaltinius. O mūsų atveju reikia, kad abu projektai būtų vykdomi kompleksiškai – ir kelio Truikiai–Babrungėnai asfaltavimas, ir pėsčiųjų ir dviračių tako tiesimas.

„Jei dabartiniai kriterijai būtų pakeisti, jau kitais metais būtų galima turėti realų postūmį dėl šios atkarpos projektavimo darbų. Šis projektas tikrai reikalingas: ir patys plungiškiai turėtų galimybę saugiau nuvažiuoti iki Platelių, ir ženkliai pagyvintume turizmą – manau, atsirastų daug žmonių, norinčių traukiniais atvykti iki Plungės, sėsti ant dviračio ir minti į Platelius. Būtų puikus maršrutas iki Žemaitijos nacionalinio parko ir po jį. O ir kaimo turizmo sodyboms, viešojo maitinimo įstaigoms būtų naudos“,– įsitikinęs meras.

Nuotraukoje: Lentpjūvės gatvė jau sutvarkyta, toliau eilėje – Stoties, Dariaus ir Girėno, Žemaitijos gatvės.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.