Aptarė Lietuvos pasiruošimą pirmininkavimui ES Tarybai jaunimo politikos klausimais

2013-02-11

           Sausio 22 d. socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitikime su Europos Komisijos (EK) Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo generaliniu direktoriumi Jan TruszczyÅ„ski ypatingą dėmesį skyrė jaunimo politikai.

           „Lietuva pirmininkavimo ES Tarybai metu, tęsdama Airijos pradėtą darbą, itin daug dėmesio skirs niekur nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančio jaunimo socialinės įtraukties didinimo klausimui ir Jaunimo darbo grupėje bus parengtos Tarybos išvadas būtent šiuo klausimu“, – susitikimo metu pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė.

           Pirmininkavimo metu taip pat numatoma akcentuoti keitimosi geros praktikos pavyzdžiais, Europos Sąjungos ir Rytų Europos bei Kaukazo šalių jaunimo bendradarbiavimo skatinimo, jaunimo užimtumo problematikos klausimams.

           Susitikimo metu kalbėta apie struktūrinį dialogą, kaip ES iniciatyva išvystytą jaunimo politiką formuojantį įrankį, kurio pagrindiniai dalyviai – tai jauni žmonės ir europinio lygmens politikos formuotojai. Struktūriniame dialoge diskutuojančios pusės bendradarbiauja, siekdamos bendros jaunimo politikos vykdymo tiek nacionaliniu, tiek ES lygmeniu.

           Pirmininkavimo metu Lietuva planuoja surengti du didelius renginius jaunimo politikos srityje: tai ES Jaunimo konferenciją ir Generalinių direktorių susitikimą (rugsėjo mėn. 9 – 12 dienomis) bei Rytų partnerystės Viršūnių susitikimo kontekste pirmąjį Jaunimo Forumą (spalio mėn. 22–25 dienomis).

           ES jaunimo konferencija ir Generalinių direktorių susitikimas yra rengiamas kiekvienais metais pirmininkaujančioje šalyje.

           Rytų partnerystės Jaunimo forumo tikslinė auditorija yra Rytų partnerystės šalių jaunimo lyderiai, jaunimo skėtinės organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, ES šalių jaunimo politiką formuojančios organizacijos. Jaunimo forume numatoma diskutuoti darbo su jaunimu bei neformaliojo ugdymo pripažinimo europiniuose ir Rytų partnerystės procesuose ir jų galimos plėtros klausimais.  

           EK generalinis direktorius Jan Truszczynski susitikime akcentavo, jog  pritaria Lietuvos numatytoms Jaunimo politikos prioritetinėms sritims, ir pažadėjo aktyvų bendradarbiavimą bei paramą, priimant svarbius sprendimus.

           Šių metų sausio 1 d. Airija perėmė pirmininkavimą iš Kipro. Lietuvos pirmininkavimo renginiai prasidės liepos 5 dieną Europos Komisijos atstovų vizitu į Vilnių. Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu numatoma surengti apie 200 susitikimų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.