Aplinkos ministras susitiko su savivaldybių merais

2015-12-07

 

       Antradienio, gruodžio 1 d., popietę Aplinkos ministerijoje šalies savivaldybių merai susitiko su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku. Susitikime aptartas savivaldybių vaidmuo, kuriant atliekų tvarkymo sistemas.

       „Savivaldybių vaidmuo atliekų tvarkymo sektoriuje yra itin svarbus. Jose kuriamos savarankiškos sistemos, registruojami atliekų turėtojai, sudaromos sutartys su organizacijomis, užtikrinamos paslaugos gyventojams, parenkami atliekų tvarkytojai, nustatoma rinkliava. Natūralu, kad dirbant iškyla klausimų, todėl būtina diskutuoti ir girdėti vieniems kitus“, – kalbėjo K. Trečiokas.

       Anot aplinkos ministro, atliekų tvarkymo plėtra – valstybės interesas ir prioritetas, todėl svarbi kiekviena savivaldybė. „Labai svarbu, kad atliekos būtų efektyviai tvarkomos visose savivaldybėse, kad jų tvarkymas ir apskaita vyktų skaidriai, o paslaugų kainos būtų sąžiningos ir pagrįstos“, – sakė K. Trečiokas.

       Užtikrinti veiksmingą atliekų tvarkymą savivaldybėms gali padėti turimi duomenys apie savo teritoriją – paslaugos gavėjų registras, konteinerinių aikštelių schemos ir t. t. Susirinkusiesiems taip pat pristatyta dvinarė atliekų sistema, jos etapai ir privalumai.

 

Aplinkos ministerijos informacijaĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.