Apklausos „Elektroninės cigaretės: mada ar nauja grėsmė?“ apibendrinimas

2023-03-29
elektroninė cigaretė
elektroninė cigaretė / 123rf nuotr.

Europoje ketvirtadalis – 25 proc. jaunimo yra bandę vartoti elektronines cigaretes. Lietuvoje šis skaičius siekia net 37 proc. Mūsų šalyje elektronines cigaretes bent kartą gyvenime bandė vartoti 2 iš 3 15–16 m. moksleiviai (įprastines cigaretes buvo rūkę pusė šio amžiaus moksleivių). Kas trečias moksleivis elektronines cigaretes vartojo bent kartą per paskutinį mėnesį.

Elektroninė cigaretė – tai elektroninis prietaisas, turintis kaitinimo elementą, kuris, veikiant aukštai temperatūrai, garina specialų skystį, kurį sudaro nikotino (pagrindinės tabake esančios medžiagos, veikiančios žmogaus centrinę nervų sistemą, sukeliančios laikiną žvalumo ir malonumo pojūtį, o vėliau – priklausomybę) tirpalas propilenglikolyje, glicerolyje arba polietilinglikolyje.

Elektroninės cigaretės yra garinamos, „veipinamos“. Terminas „garinti“ (angl. to vapor) pasirinktas siekiant atskirti šį procesą nuo įprastų cigarečių rūkymo.

Siekiant išsiaiškinti Plungės rajono gyventojų žinias apie elektronines cigaretės, buvo atlikta apklausa „Elektroninės cigaretės: mada ar nauja grėsmė?“

Apklausos tikslas – įvertinti Plungės rajono gyventojų nuomonę apie elektronines cigaretes.

Ši apklausa buvo atliekama 2023 m. sausio 30 d. – vasario 13 d. Apklausai atlikti buvo pasitelkta Google platforma. Apklausos tikslui įgyvendinti buvo sukurta anoniminė anketa. Iš viso anoniminę anketą užpildė 461 respondentas.

Pateikiami teisingi atsakymai ir šios apklausos apibendrinimas:

Pridedama. Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atliktos apklausos apibendrinimas

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Ilona Pocienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Santechnikas iš Ukmergės
2023-03-31 15:06:16
Nerūkau ir nenoriu, kad kas šalia rūkytu, o ypač nekenčiu smirdančių peleninių.
This site is registered on wpml.org as a development site.