Apie Žemaičių Kalvarijos bažnytinį chorą

2019-11-29


 

 

 

Žemaičių Kalvarijos bažnytinio choro istorija yra labai sena. Manoma, kai buvo pastatyta pirmoji bažnyčia XVII amžiaus pradžioje, tai ir buvo choras. Buvo rasta duomenų apie 1905 ir 1917 metus, kada čia  chorui vadovavo  Vaclovas Steponavičius, Telesforas Reivydas. Štai iš Žemaičių Kalvarijos kilęs vargonininkas Ferdinandas Jonauskas (1904-1990), tarsi Palangos Juzė, per savo šešiasdešimties metų darbą perėjo net 33 parapijas. Ten ne tik vadovavo bažnytiniams chorams, bet dirbo vietos mokyklų muzikos mokytoju, rengė viešus muzikos ir dramos vakarus.

Mūsų sakralinio choro istoriją pradedame  skaičiuoti nuo  1929 metų, kai buvo rasta pirmoji Žemaičių Kalvarijos choro nuotrauka.

Šv. Augustinas sakė: „Kas gieda, tas dvigubai meldžiasi“. Lapkričio 24 d. šventėme  Šv. Cecilijos – chorų globėjos – dieną ir  paminėjome Žemaičių Kalvarijos bazilikos sakralinio choro 90-metį. Dėkodamas giedotojams,  mero patarėjas Žydrūnas Purauskis perdavė mero  Audriaus Klišonio linkėjimus ir padėkas ilgamečiams giedotojams – Valerijai Budžienei ir Kazimierui Zaborui – bei vadovei Kristinai Kondratavičienei ir buvusiam vadovui Egidijui Obrikiui. Šventėje dalyvavo ir buvusieji choro dalyviai bei  vadovai.

 

Žemaičių Kalvarojos kultūros centro inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.