Apie Plungės krašto šviesuolius – vilniečiams

2019-04-19
Adelė Daukantaitė skaito pranešimą apie knygnešį Juozą Grušį, kurio šiemet minim 160-ąsias gimimo metines
 


2019 m. balandžio 16 d. Vilniuje, Mokytojų namų Baltojoje salėje, vyko Vilniaus žemaičių kultūros draugijos vakaras „No Bėrotės kalna lėgė Vėlniaus“, skirtas Žemaitijos  metams  paminėti. Jo metu Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ vadovė  Adelė Daukantaitė pristatė Plungės krašto  kūrėjus, minint knygnešio Juozo Grušio 160-ąsias gimimo metines ir  kalbant apie šiandienę Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ knygnešystę.   Adelė Daukantaitė pristatė savo knygas „Skambutis sielai“ ir „Prisijaukink prigimtį“. Poetė Irena Stražinskaitė-Glinskienė pristatė savo knygas – žemaičių kalba parašytą „Žaltiūm žemė“ ir poezijos knygą „Dievo karvytė“.  Å½emaitės muziejaus prižiūrėtoja Laimutė Arlauskienė  ne tik  pasakojo apie Bukantę, bet Vilniun vyko su pilnais krepšiais lauktuvių, kuriuose – kulinarisnis žemaitiškasis paveldas – kastinis, sėmenų ir kanapių spirgynė, virtos bulvės… Ji  papasakojo apie žemaitiškus valgius, kaip gaminamas kastinis.  

Dėkojame Plungės raj. savivaldybei už galimybę Plungės krašto kūrėjus ir šviesuolius pristatyti Vilniaus žemaičiams.

Adelė Daukantaitė pristato Plungės kraštą ir jo žmones Kartu su vakaro pasirodymo dalyviais
Plungiškės perduoda savivaldybės ir Bukantės muziejaus dovanas VŽKD pirmininkui Alvydui Stričkai Irena Stražinskaitė-Glinskienė pristato savo žemaitišką knygą „Žaltiūm žemė”
Laimutė Arlauskienė ir VŽKD pirmininkas Alvydas Strička Visi kartu dainuojame dainą apie kunigaikštienę Birutę. Kairėje – dr. Jūratė PetrikaitėInformaciją  paruošė  Adelė Daukantaitė

  Žemaitiškas žodis ir žinia apie  Plungę į didžiulę auditoriją širdžių…


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.