Apie Lietuvos jūrų muziejų – iš pirmų lūpų

2016-03-09


       Plungės turizmo informacijos centras (TIC) visada pasiruošęs visiems besidomintiesiems suteikti informacijos apie turizmą ir pramogas ne tik Plungėje, bet ir aplinkiniuose miestuose. TIC-o kolektyvas stengiasi aplankyti visas rekomenduojamas pramogas ir objektus, todėl turistams siūlo tik kokybišką ir įdomų laiko praleidimą.

       Kovo 5 d. TIC-ui pasitaikė išskirtinė galimybė dalyvauti Lietuvos jūrų muziejaus aktualijų pristatyme – ekskursijoje po Lietuvos jūrų muziejaus užkulisius. Programoje buvo numatyta parodyti muziejaus rekonstrukcijos rezultatus, supažindinti su teikiamomis paslaugomis, renginiais ir edukacijomis, dalyviai buvo pakviesti pasižiūrėti delfinų ir jūrų liūtų pasirodymo.

       Ekskursiją nuotaikingai ir įdomiai vedė Jūrų muziejaus Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus darbuotoja Loreta Rimkienė. Pasitikusi mus tik įžengusius pro muziejaus duris, ji suskubo parodyti, kaip atrodo televizijos projekto „Delfinai ir žvaigždės“ filmavimo užkulisiai. Praleidę keletą minučių delfinų pasirodymo salėje, ekskursiją tęsėme ant delfinariumo panoraminio stogo.  Čia įrengta didžiulė erdvė, skirta muziejaus lankytojams, norintiems iš aukštai pamatyti Kuršių marias. Artimiausiu metu šioje vietoje bus įrengta kavinė, bus galimybė rengti užsakomąsias šventes. Čia pat iš aukštai apžiūrėjome naujai įrengtą lauko baseiną. Džiugu, kad jau vasarą delfinai turės galimybę mėgautis saulės voniomis po atviru dangumi.

       Grįžę į muziejaus vidų, aplankėme Jūros salę, kurioje šeimoms su vaikais įrengta daugybė edukacijų. Su jomis lankytojai gali susipažinti individualiai arba už tam tikrą mokestį jas praveda muziejuje dirbantys edukacijų specialistai (muziejus teikia ir edukacijų vedimo paslaugas įvairiose mokymo įstaigose). Apsilankę šioje salėje, visi gali prisidėti prie Vėjaknygės istorijos bei knygų iliustracijų kūrimo. Taip pat susipažinti su interaktyvia edukacine priemone „Kas tu esi, delfine?“, skirta žmonėms su regos negalia (daugiau informacijos http://www.juru.muziejus.lt/inside.php?id=info).

       Toliau pristatymas buvo tęsiamas Delfinų terapijos centre – viename moderniausių Europoje. Šis centras siūlo veiksmingą reabilitacinę programą, kuri taikoma fizinę, protinę negalią turintiems žmonėms, taip pat sergantiesiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocinių traumų. Centre įrengtuose veiklų (dailės, muzikos terapijos, sensorinės integracijos, kineziterapijos) kambariuose su žmonėmis dirba aukštos kvalifikacijos specialistai. Centro konferencijų salėje buvome supažindinti su muziejaus teikiamomis paslaugomis ir renginiais. Kovo mėnuo – šeimos mėnuo, todėl muziejus maloniai kviečia visas šeimas į organizuojamus renginius (daugiau informacijos http://juru.muziejus.lt/).

       Pristatymo kulminacija tapo įspūdingas pusvalandžio trukmės delfinų ir jūrų liūtų pasirodymas, kuris visada į delfinariumą pritraukia marias lankytojų. Patyrėme daug nuostabių įspūdžių, puikiai praleidome laiką. Rekomenduojame visiems norintiems sužinoti daugiau apie jūrų pasaulį ar tiesiog trokštantiems turiningai praleisti laiką plungiškiams apsilankyti Lietuvos jūrų muziejuje.

 

TIC-o inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.